gorzów lodowisko go 1

i

Autor: Fragles archiwum

123 tys. młodych Lubuszan rozpoczyna dwutygodniową przerwę w nauce

2023-01-27 14:48

Na terenie województwa lubuskiego zorganizowano 166 koloni i półkolonii. Miejsca zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży sprawdzają pracownicy kuratorium oświaty. Kuratorium czeka także na sygnały od rodziców.

Ruszają ferie w województwie lubuskim. Zimową kanikułę zaczyna ponad 120 tys. uczniów. ​Przed nimi dwa tygodnie laby. Część młodych ludzi uczestniczyć będzie w koloniach i półkoloniach. Na trenie regionu zarejestrowało się 166 miejsc zbiorowego wypoczynku. 85 to półkolonie. Pracownicy kuratorium sprawdzają na bieżąco te miejsca.

Kontrolujemy kwalifikacje organizatorów, wychowawców, kierowników wypoczynku. Patrzymy w jaki sposób zorganizowany jest wypoczynek, jaki jest program, czy prawidłowo są wypełnione karty kwalifikacyjne - mówi Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty.

Kuratorium czeka także na sygnały od rodziców. Jeżeli coś wzbudzi wasz niepokój, jakieś nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci, można je zgłosić do lubuskiego kuratorium oświaty. Na stronie instytucji znajdziecie telefon alarmowy, a także listę zgłoszonych miejsc wypoczynku.

QUIZ. Czy znasz teksty piosenek weselnych? Od 8/10 zaczyna się impreza!

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst. "Hej dziewczyno, spójrz na misia / On przypomni, przypomni chłopca Ci / Nieszczęśliwego białego misia / Który w oczach ma tylko..."