1 LO Gorzów

i

Autor: facebook

NOWOŚĆ

Zupełna nowość w popularnym "Puszkinie". Gorzowska szkoła wyróżniona w Polsce!

2023-10-01 13:03

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim powstała... jadłodzielnia. Wszystko dzięki projektowi fundacji "To się uda". Na czym to polega i co na ten temat sądzą uczniowie? O tym poniżej.

Jadłodzielnia wygląda jak automat z różnymi produktami spożywczymi, ale pełni nieco inną funkcję. Od września został postawiony w I LO w Gorzowie i cieszy się dużą popularnością.

Jadłodzielnia to po prostu lodówka, z której uczniowie mogą korzystać, czyli brać za darmo produkty, które są w niej trzymane. Mogą też sami ją uzupełniać.

Zobaczcie jak wyglądała studniówka przed teogorocznymi maturami własnie w 1 LO w Gorzowie

Popularny "Puszkin" został wybrany jako jedna z dziesięciu szkół w Polsce (a kandydowało niemal 100), gdzie taka jadłodzielnia powstała. Oprócz tego placówka co miesiąc otrzymuje 500 zł na uzupełnianie lodówki oraz jej utrzymanie.

Jak dla mnie to jest super pomysł. Każdy ma różne sytuacje w rodzinie i nie może sobie pzowolić, żeby wziąć coś do jedzenia – powiedziała uczennica Alicja dla TVP3 Gorzów. - Jesteśmy szkołą, która dba o zasoby zdrowego odżywiania i która zdecydowala sięzaapliwkoać w tym projekcie. Jest to projekt fundacji "To się uda" – dodał dyrektor szkoły, Mariusz Biniewski.

W Bydgoszczy jest nowa jadłodzielnia