Park Handlowy Silwana w Gorzowie

i

Autor: Łukasz Kulczyński / Urząd Miasta Gorzowa

NOWOŚĆ

Zupełna nowość w Gorzowie! Wkrótce ruszy budowa kolejnego parku handlowego. Znamy nazwę

2023-11-28 10:31

Prezydent Jacek Wójcicki wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod największy park handlowy w naszym województwie, który nosić będzie nazwę Silwana.

Po dziesięciu latach marka Silwana, głównie kojarzona z zakładami przemysłu jedwabniczego, które funkcjonowały w naszym mieście przez ponad 60 lat, powraca na scenę Gorzowa.

Cieszy nas wybór nazwy dla przyszłego parku handlowego, a dzięki przedłużeniu linii tramwajowej w jego okolice ta część Gorzowa nabierze zdecydowanie nowoczesnego wyglądu, odżywi się i jeszcze bardziej będzie się rozwijać – powiedział prezydent Wójcicki.

Budowa parku o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych rozpoczęła się we wrześniu, planowane otwarcie ma nastąpić w trzecim kwartale przyszłego roku. Park jest przeznaczony dla obsługi 160 tysięcy mieszkańców okolicznych terenów. Zatrudnienie znajdzie tu kilkaset osób, a w składzie kompleksu będzie prawie 40 sklepów, w tym dm - największej sieci drogerii w Europie, a także pierwsze w Gorzowie sklepy Decathlon i Jula.

Silwana stanie się największym kompleksem handlowym tego rodzaju w Gorzowie i okolicach. Powstaje na działce o powierzchni 8 hektarów, zlokalizowanej w okolicy ulic Walczaka – Silwanowskiej - Jedwabniczej, przy jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta, co zapewnia łatwy dojazd zarówno mieszkańcom Gorzowa, jak i sąsiednim miastom. Dodatkowo inwestorzy zobowiązali się do remontu i przebudowy ulicy Walczaka.

Nowy park handlowy zapewni klientom 800 miejsc parkingowych i możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Zostanie zrealizowany w bezpośrednim sąsiedztwie planowanego hipermarketu Selgros oraz nowej stacji benzynowej. Inwestorami parku handlowego Silwana są Equilis oraz Acteeum Group.

Otwarcie galerii handlowych w Kielcach