Autobus gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

MZK

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów w Gorzowie. Nowy rozkład jazdy na święto Trzech Króli

2024-01-05 13:29

W sobotę (06.01) wierni kościoła katolickiego obchodzą Święto Objawienia Pańskiego, zwane też świętem Trzech Króli. To ustawowo dzień wolny od pracy. W zwiazku z licznymi wydarzeniami organizowanymi w tym czasie, gorzowski MZK informuje o niewielkich korektach w rozkładzie jazdy. Jak będą jeździły autobusy i tramwaje?

Święto Objawienia Pańskiego wprowadzone zostało, by uczcić ukazanie się Boga człowiekowi i nawiązuje do przybycia trzech mędrców do stajenki, w której urodził się Jezus Chrystus. W Polsce jest to ustawowo dzień wolny od pracy, traktowany jako oficjalne święto, a to oznacza, że markety czy galerie będą zamknięte, więc warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, które sklepy mogą być czynne 6. stycznia.

Zmiany obejmą także kursowanie autobusów i tramwajów, które tego dnia będą jeździły według świątecznych rozkładów jazdy. W Gorzowie zmian w rozkładzie będzie jednak więcej, co ma związek z organizowanym tego dnia Orszakiem Trzech Króli.

Zmiany MZK w Gorzowie 6. stycznia (święto Trzech Króli)

W związku z tym, że w sobotę (06.01) przez Gorzów przejdzie Orszak Trzech Króli, to na trasie przemarszu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Obejmą one także autobusy i tramwaje, dlatego MZK informuje o niewielkich, ale istotnych zmianach w kursowaniu wybranych linii.

Utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej wystąpią w godzinach od 12:00 do około 14:30

- Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza za linie tramwajowe 2 i 3 na trasie Piaski – Dworcowa na czas formowania Orszaku i jego przemarszu przez ulice Mieszka I i Chrobrego (od godz. 12:00 do około godz. 14:00). Linie autobusowe kursujące przez ul. Mieszka I pojadą trasami objazdowymi. W tych godzinach nie będą obsługiwane przystanki Pl. Grunwaldzki.

- Kursy linii nr 104 z przystanku Bora-Komorowskiego o godzinach 5:05, 13:05 i 21:05 skrócone zostaną do pętli Słowiańska (zamiast TPV). Kursy linii nr 104 z przystanku TPV o godzinach 6:19, 14:17 i 22:19 na odcinku trasy TPV – Rondo Europejskie zostaną zawieszone i będą realizowane od pętli Słowiańska.

- Zawieszone zostaną kursy linii nr 117 o godzinie 7:30 z przystanku AWF i o godzinie 7:45 z przystanku TPV.

- Kurs linii nr 126 o godzinie 20:55 z pętli Dekerta Szpital skrócony zostanie do pętli Os. Staszica (zamiast do K-SSSE). Kurs linii nr 126 o godzinie 22:10 z pętli K-SSSE Małyszyńska zostanie zawieszony na odcinku K-SSSE – Rondo Szczecińskie i będzie realizowany z pętli Os. Staszica.

- W związku z organizowanym w Arenie Gorzów o godz. 16:00 meczem koszykówki Orlen Basket Ligi Kobiet zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii 109:

  • 15:10 odjazd z przystanku Fieldorfa „Nila”
  • 15:37 odjazd z przystanku Londyńska.

Po zakończonym meczu zostaną podstawione dodatkowe autobusy linii 109 z przystanku CSR Słowianka które wykonają kursy w kierunku przystanku Fieldorfa „Nila” i przystanku Londyńska.

Orszak Trzech Króli w Gorzowie w 2023 roku

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2023