Koronawirus

i

Autor: Getty images Szpital w Gorzowie wprowadza kolejne zmiany w związku z pandemią koronawirusa.

Zmiany organizacyjne w gorzowskim szpitalu - ma to związek z koronawirusem

2020-03-11 19:53

Zespół kryzysowy działający w lecznicy przy Dekerta przygotowuje się na ewentualne wystąpienie choroby zakaźnej w Gorzowie. Szpital szuka dodatkowych miejsc dla osób, które mogą być podejrzane o zakażenie patogenem.

W szpitalu przy ulicy Walczaka zamiast zakładu zajmującego się leczeniem osób po udarze powstanie oddział zakaźny. Ma tam być ponad 100 łóżek. Szpital wprowadza także zmiany na innych oddziałach.

Izba przyjęć ginekologiczna-położnicza z niskiego parteru budynku przy Dekerta została przeniesiona na oddział ginekologiczny na pierwsze piętro. Wstrzymane także przyjęcia planowe na ten oddział. Na ginekologii będą także specjalne sale dla matek karmiących, których dzieci są leczone w szpitalu.

Kolejna zmiana dotyczy obiektów przy ulicy Walczaka. Tam zabiegi ambulatoryjne, które odbywały się na oddziale rehabilitacji zostają przeniesione do budynku rehabilitacji przy ulicy Dekerta.


Przypomnijmy: to nie pierwsze zmiany organizacyjne w gorzowskim szpitalu. 6 marca wstrzymano planowe przyjęcia na dwóch oddziałach: chirurgii dziecięcej i traumatologii dziecięcej. W szpitalu obowiązuje też zakaz odwiedzin.