POLICJA

Złapani na gorącym uczynku. Złodzieje wybiegli ze sklepu i wpadli na... policyjne szychy!

2023-07-31 13:50

Takiego przebiegu akcji złodzieje na pewno się nie spodziewali. Czterech mężczyzn, którzy okradli jeden z osiedlowych sklepów w Gorzowie, uciekając z miejsca przestępstwa zostało zauważonych przez dowództwo policji wracające z Witnicy. Finał tej sprawy mógł być tylko jeden...

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (27.07). To właśnie wtedy gorzowscy policjanci przygotwywali się do obchodów Święta Policji. W ramach spotkania organizacyjnego do Witnicy udały się prawdziwe szychy: Zastępca Komendanta Miejskiego, Naczelnik Wydziału Sztabu Policji oraz Naczelnik Wydziału Wspomagającego i jedna z policjantek. Gdy wracali zauważyli nietypową sytuację...

Złodzieje wybiegli ze sklepu z paczkami. Funkcjonariusze ruszyli za nimi

Około godziny 11:30, gdy policjanci przejeżdżali właśnie ulicą Olimpijską, z jednego z osiedlowych sklepów wybiegło nagle czterech mężczyzn i skierowało się w stronę zaparkowanego w pobliżu samochodu.

Po drodze gubili jakieś paczki, ale podnieśli je, wsiedli do zaparkowanego mercedesa i szybko odjechali. Policjanci postanowili, że jak najszybciej należy za nimi zawrócić" relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Funkcjonariusze podejrzewali, że mogło dojść do kradzieży dlatego dogonili samochód i zatrzymali do kontroli.

Mężczyźni ukradli... kawę! Teraz staną przed sądem

Podejrzenia mundurowych się sprawdzili. W trakcie kontroli w samochodzie ujawniono kilkanaście paczek kawy o łącznej wartości około 1000 zł. Oprócz tego znaleziono też kilkanaście sztuk odzieży.

Czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat usłyszało zarzuty i będą odpowiadać za kradzież, za co grozi im do 5 lat więzienia" dodaje Grzegorz Jaroszewicz.

Jakby tego było mało pojazd nie miał przeglądu technicznego, dlatego policjanci zdecydowali o odholowaniu go i nałożyli na właściciela mandat karny w wysokości 1000 zł.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem kradzieży?
Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał