Zieloni Mikołaje już działają.

i

Autor: archiwum

Zieloni Mikołaje na gorzowskich ulicach. Włącz się w akcję!

2022-12-06 16:24

Tradycyjna przedświąteczna zbiórka wróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Organizuje ją Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta. Wsparcie jest bardzo potrzebne na codziennie działanie czy zakup węgla na zimę.

Od Mikołajek (6.12) wolontariusze w zielonych płaszczach i czapkach będą zbierać datki do oznakowanych puszek-domków. Jest ich prawie setka i z pewnością wyróżniają się w tłumie. Datki zbierane są na utrzymanie domu św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Strażackiej. Placówka jest w ciężkiej sytuacji finansowej.

- Bardzo zachęcam wszystkich, by nas wspomogli, by wrzucili przysłowiową złotówkę z reszty z zakupów. Brakuje nam praktycznie wszystkiego. U nas tak jak w gospodarstwie domowym, każdego dnia są radości i troski - mówi Krystyna Stępień kierowniczka domu Brata Alberta.

gorzów dom brata alberta

i

Autor: archiwum redakcji Placówka potrzebuje wsparcia.

Wolontariuszy można spotkać w centrum miasta, przy marketach czy galeriach i centrach handlowych. Każdy będzie miał specjalny identyfikator. Akcja "Zielony Mikołaj" potrwa do czwartku (8.12) w godzinach od 14 do 18.

Inwazja Mikołajów

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to: