Tablice rejestracyjne

i

Autor: Inneko Gorzów / Facebook.com

POJAZDY

Zgubiłeś tablice rejestracyjne w trakcie ulewy? Sprawdź, gdzie możesz je odebrać

2023-07-26 10:03

Nawałnica, która w poniedziałek (24.07) przeszła przez Gorzów mocno dała się we znaki wszystkim mieszkańcom. Zalane ulice, podtopione garaże i auta to sytuacje, z którymi musiało się mierzyć wielu gorzowian. Intensywne deszcze i woda, która miejscami sięgała do kolan spowodowały też, że niektóre samochody straciły tablice rejestracyjne. Jeśli Ty również je zgubiłeś dowiedz się, gdzie możesz je odebrać.

To było kolejne poważne załamanie pogody, którego skutki mieszkańcy będą odczuwać jeszcze przez kilka dni. Dosłownie pod wodą znalazły się ulice Borowskiego, Jagiełły, Drzymały czy Wyszyńskiego, ale trudną sytuację zgłaszali mieszkańcy praktycznie każdego z osiedli. Nic dziwnego, że sprzątanie i naprawianie szkód jakie wyrządziła trwało cały następny dzień.

Zgubiłeś tablice rejestracyjną? Wiemy, gdzie możesz ją znaleźć

Usuwaniem skutków ulewy zajmowała się firma Inneko RCS. To właśnie jej pracownicy porządkowali połamane gałęzi, zbierali naniesione śmieci i usuwali hałdy powstałego błota.

Jak się okazało nawałnica zabrała też kilka tablic rejestracyjnych, które nie utrzymały się przy samochodach podczas tych ulewnego deszczu.Wszystkie te tablice są do odbioru w siedzibie spółki przy ulicy Teatralnej 49 w budynku portierni.

Za brak tablic rejestracyjnych grozi mandat!

Jeśli w Twoim samochodzie nie ma tablic rejestracyjnych to pamiętaj, że nie możesz się nim poruszać po mieście (ani po jakimkolwiek innym miejscu). Brak tablic traktowany jest na równi z brakiem dopuszczenia pojazdu do ruchu. Możesz za to otrzymać grzywnę w wysokości nie mniejszej niż 1500 zł.

Pamiętaj, że tablice muszą być umieszczone w widocznym miejscu, a wyodrębniony na nich numer musi być dokładnie widoczny, nie może być w żaden sposób zamazany. Wyruszając w drogę upewnij się, że na tablicy nie ma zabrudzeń, które uniemożliwiałyby identyfikację pojazdu.

Sonda
Czy nawałnica wyrządziła u Ciebie jakieś szkody?
Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski