miasto

Zawodnik Falubazu odsłonił swoją tablicę w... Gorzowie! Stal powróciła do tradycji po wielu latach

2024-03-15 11:57

15 marca 2024 roku, to historyczna data dla ebut.pl Stali Gorzów i... Przemysława Pawlickiego. To właśnie tego dnia reprezentant Polski odsłonił pamiątkową tablicę z odciskiem dłoni. To kolejne już ohonorowanie zwycięzcy Memoriału Edwarda Jancarza.

Gorzowski klub kontynuuje wieloletnią tradycję i w piątkowy poranek odsłonił kolejną tablicę zwycięzcy memoriału. To Przemysław Pawlicki, który zwyciężył w tym prestiżowym turnieju w 2019. Dlaczego tablicę odkryto właśnie teraz? Wszystko przez pandemię, która nawiedziła świat w ostatnich latach. Teraz gorzowianie nadrabiają tradycję.

- Kilkadziesiąt lat historii miasta Gorzowa, to również historia wielu dyscyplin. Wiemy, że mamy tutaj gwiazdy, olimpijczyków, ale nasz żużel, nasza Stal, odciska się na tej historii bardzo mocno. Wiem, że w zeszłym sezonie na gorzowskim stadionie obejrzało 110 tys.widzów. My tworzymy również z mieszkańcami tego miasta, z kibicami Stali Gorzów, tą historię. Gorzów jest miastem, który ma dwa pomniki żużlowców: Edwarda Jancarza i Edmunda Migosia. Gorzów ma także żużlową ulicę oraz aleję gwiazd, przy której stoimy, a także aleję zasłużonych dla Stali Gorzów. Dzisiaj nawiązując do tej tradycji, którą wspólnie tworzymy, spotykamy się, aby odsłonić pamiątkową tablicę. Oczywiście nadrabiamy całą sytuację przez wcześniejszą pandemię, bo nie zawsze ta tradycja była pielęgnowana, ale ja obiecuję, że my wrócimy do tej tradycji, bo Stal Gorzów, to nieodrywalny element naszego miasta. Bardzo się ciesze, że Przemek nas tutaj zaszczycił nas swoją obecnością. Dziękuję bardzo – powiedział prezes klubu, Waldemar Sadowski.

Spędziłem tu kilka fajnych lat, które wspominam bardzo dobrze. Pamiętam, jak zaczęły powstawać te tablice z odciskami dłoni po wygranym turnieju i powiedziałem sobie, że zrobię wszystko, żeby ją odcisnąć i zostawić pamiątkę w Gorzowie po sobie. Bardzo się z tego cieszę, że jestem tutaj razem z takimi dobrymi zawodnikami. Pamiętam jak dziś, że przed ostatnim biegiem powiedziałem sobie, że przywiozę statuetkę Edwarda Jancarza do domu dla syna Leona, który miał wtedy 2 lata i tak zrobiłem. Jak będę kiedyś w Gorzowie całą rodziną, to zabiorę ich tutaj i pokażę, że jest takie miejsce – powiedział Przemysław Pawlicki, były zawodnik ebut.pl Stali Gorzów, a teraz... Enea Falubazu Zielona Góra.

Zobaczcie zdjęcia z odsłonięcia tablicy Przemysława Pawlickiego w Gorzowie

Przypomnijmy, że odcisk Pawlickiego jest czwartym, jaki, jak dotąd, uhonorowano w Gorzowie. Wcześniej zrobił to Hans Nielsen, dwukrotnie Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik.

Wiemy także, że swoją dłoń odcisnął także Wadim Tarasienko, triumfator z 2021 roku, ale pamiątkowa tablica nie została jeszcze stworzona.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Wybierzesz się na Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie?