przedszkole dzieci

i

Autor: pexels.com/Artem Podrez zdjęcie ilustracyjne

Zapisz dziecko do przedszkola. W Gorzowie ruszył nabór

2023-03-01 12:11

Miejsc ma wystarczyć dla wszystkich 3-latków, bo tradycyjnie ta grupa wiekowa jest najbardziej oblegana. Rodzice mają do wyboru trzydzieści przedszkoli publicznych. Jak zawsze rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną.

Nabór właśnie się rozpoczął [1.03] i potrwa dwa tygodnie. Zatem jest sporo czasu, by dopełnić formalności. Tradycyjnie wniosek trzeba wypełnić w systemie elektronicznym na stronie miasta. Gorzowscy urzędnicy przygotowali tysiąc miejsc, które mają w pełni zaspokoić potrzeby rodziców.

- Jest w czym wybierać. Myślę, że rodzice nie powinni niepokoić się, że nie znajdą miejsca dla swojego dziecka. Niestety dopada nas już w tej chwili fala niżu demograficznego. Ponad tysiąc dzieci wychodzi, więc automatycznie  zwalnia miejsca w przedszkolach- mówi Beata Wachowiak z Wydziału Edukacji UM.

W Gorzowie działa 30 przedszkoli, na ich stronach znajdują się informacje o rekrutacji. Potrwa ona do 15 marca.

Wypełnione w internecie formularze, to bardzo ważne, trzeba wydrukować i zanieść do wybranego przedszkola. 3 kwietnia pojawią się listy dzieci zakwalifikowanych. Potem potwierdzanie woli rodziców w przedszkolach i ostateczne listy przyjętych wywieszone będą 13 kwietnia.

Wyprzedził radiowóz na pasach! Dostał bolesną lekcję. Jest nagranie

QUIZ. Dzik jest dziki, dzik jest zły... Znasz te słynne wierszyki dla dzieci?

Pytanie 1 z 10
"Dzik jest dziki, dzik jest zły..."