papieros

i

Autor: pixabay

nałóg

Zakaz sprzedaży jednorazowych papierosów już przed wakacjami? To możliwe!

2024-04-18 12:21

Od wielu miesięcy trwa ostra debata w przestrzenii publicznej, czy i kiedy zostaną zlikwidowane tzw. Jednorazowe papierosy. Głos w tej sprawie zabrała Izabela Leszczyna, Minister Zdrowia. Co powiedziała?

Leszczyna gościła w studiu Radio Zet,gdzie w dość jasnych słowach wypowiedziała się na temat wspomnianej wyżej używki. Czy to koniec tego specyfiku w naszym kraju?

Rozmawialiśmy z premierem, dał mi zielone światło. Jutro (czwartek – dop. red.) spotykam się w tej sprawie z panią prezes Biura ds. Substancji Chemicznych" – powiedziała Minister Zdrowia.

Leszczyna podkreśliła także, że wprowadzenie całkowitego zakazu wymaga "wielomiesięcznego procesu legislacyjnego", więc na przysłowiowe "pstryknięcie palca" się nie wydarzy.

Ceny papierosów dzisiaj i 25 lat temu

To wtedy może zostać wprowadzony zakaz

Jak czytamy na "portalspożywczy.pl", ministerstwo ustala, czy już teraz, czyli na czas procesowania ustawy, może wprowadzić zakaz handlu papierosami jednorazowymi, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Jeśli tak się wydarzy, to zakaz będzie wdrożony jeszcze przed wakacjami.

Wieczorny Express papierosy, uzależnienia
Sonda
Czy jesteś za zakazem sprzedaży jednorazowych e-papierosów?

W tym kraju już wprowadzili zakaz! Dlaczego tak szybko im poszło?

Minister Leszczyna nawiązała w swojej wypowiedzi o Wielkiej Brytanii, w której proces zakazy sprzedaży jednorazowych e-papierosów trwał zdecydowanie krócej. Wszystko przez to, że Wielka Brytania nie należy do Unii Europejskiej.