gorzów przedszkolaki

i

Autor: happyhpuse.szczecin.pl zdjęcie ilustracyjne

"Z higieną za pan brat" w lubuskich przedszkolach i podstawówkach

2023-03-16 14:14

O co chodzi? O pilotażowy program dotyczący dbania o siebie i swoje zdrowie od najmłodszych lat. Oczywiście higieny uczą rodzice, ale pracownicy gorzowskiego sanepidu chcą w tym im pomóc. W jaki sposób?

Zainteresowanie nowym programem jest duże, bo udział w nim bierze ponad 140 placówek. Skierowany jest on do przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów klas I-III. Chodzi o to, by nawyk higieny u dzieci stał się codziennością.

- W tej dziedzinie mamy dużo do zrobienia. Chcemy sprawdzić te materiały, które przygotowaliśmy i ewentualnie wnieść poprawki zasugerowane przez nauczycieli i dzieci. Jest to prezentacja interaktywna o całej higienie ciała czyli nie tylko mycie rąk, ale także czystość głowy, jamy ustnej czy ubrań - wyjaśnia Aneta Mokosa, rzecznik gorzowskiego sanepidu.

gorzów przedszkolaki 2

i

Autor: wallpaperflare.com W programie mycie rąk i nie tylko.

Prezentacje multimedialną dostali także nauczyciele. Zainteresowani programem "Z higieną za pan brat" materiały oraz broszury mogą pobrać ze strony gorzowskiego sanepidu. W sumie zgłosiło się 87 lubuskich przedszkoli i 57 podstawówek.

Żyję z: Artur ma cukrzycę: “Sam prosiłem lekarzy, żeby amputowali mi nogę”

Jaka będzie dla Ciebie wiosna 2023? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Jaką pogodę lubisz najbardziej?