Gorzów: Manikowski

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl

Z Gorzowa przez całą Polskę. Pięcioro biegaczy chce odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie

2022-06-28 14:53

Gorzowscy biegacze zamierzają to zrobić na własnych nogach i to w jeden miesiąc. Startują z gorzowskiego Starego Rynku w święto miasta. Po pokonaniu 2,5 tys. km wrócą do Gorzowa 30 lipca.

Na początek Szczecin, a później reszta miast wojewódzkich. Pięcioro gorzowskich biegaczy zamierza pokonać Polskę wzdłuż i wszerz. Ekipa z Gorzowa wybiegnie w sobotę (2.07), w święto miasta o godzinie 9. Dziesięć godzin później zawierzają zameldować się w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Każdego dnia średnio pokonywać będą po 90 km. Łącznie przebiegną 2,5 tys. km. Ostatni etap, 30 lipca, prowadzić będzie z Zielonej Góry do Gorzowa. Bieg ma charakter terapeutyczny.

Mam nadzieję, że na trasie spotkamy ludzi, z którymi będziemy mieli później kontakt, nawiążemy współpracę i coś jeszcze będziemy mogli zrobić dla Gorzowa. Otworzyć jeszcze więcej drzwi na pomaganie. Zależy mi, żeby jak najwięcej osób otworzyć na drugiego człowieka - mówi Tomasz Manikowski, pomysłodawca.

Bieg "Z pasji do Gorzowa" startuje w sobotę (2.07) o 9 z Starego Rynku. Można przyjść, życzyć zawodnikom szczęścia, a także przyłączyć się i wspólnie z nimi przebiec krótszy lub dłuższy dystans.

QUIZ. Dziwne słowa w języku polskim. Wielu na pewno nie znasz!

Pytanie 1 z 15
Ladaco to inaczej: