Autobus wnętrze

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / www.um.gorzow.pl

KOMUNIKACJA

Z Górczyna na cmentarz przez Wyszyńskiego. Nowa trasa jazdy autobusu linii nr 132 w Gorzowie

2023-04-27 9:47

Trwają prace nad aktualizacją siatki połączeń komunikacyjnych w mieście. Od maja zmienią się bowiem trasy niektórych autobusów i częstotliwość ich kursowania, aby w jak największym stopniu sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Na tę chwilę wiadomo już, że autobus linii nr 132 pojedzie przez Piaski!

Szykują się zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Gorzowie

Urzędnicy chcą zoptymalizować system połączeń w mieście, by jak najbardziej odpowiadał potrzebom mieszkańców. Dlatego też, na zlecenie Urzędu Miasta, specjalistyczna firma badawcza przeprowadziła proces aktualizacji siatki połączeń, a każdy mieszkaniec mógł wprowadzić do niego swoje uwagi i opinie.

Łącznie do urzędników wpłynęło 426 uwag i wniosków, z czego uwzględniono 179, w tym 143 w całości, a resztę częściowo. Postulaty, do których przechylili się specjaliści dotyczyły przede wszystkim takich działań, które nie wymagały dodatkowych nakładów finansowych.

Zmiana kursowania linii nr 132. Autobus pojedzie przez Wyszyńskiego

Jednym z wniosków uwzględnionych w procesie tworzenia nowej siatki połączeń jest zmiana trasy linii nr 132 łączącej osiedle Górczyn z cmentarzem komunalnym.

Od 1. maja autobusy nie będą już jeździć ulicą Ks. Andrzejewskiego, a zamiast tego pojadą ulicą Wyszyńskiego koło centrum medycznego. Dzięki temu połączą Ustronie z Piaskami i Piaski z cmentarzem.

Autobusy nr 132 będą kursować co godzinę od 8:00 do 18:00, a w weekendy do 14:00.

Sonda
Czy uważasz, że konieczne są zmiany w rozkładach jazdy?
Autobusy zderzyły się w Warszawie