odpady gw

i

Autor: Fragles Jeszcze kilka dni potrwają problemy z pojemnikami.

Wymiana śmietników potrwa DŁUŻEJ! Gorzowianie cierpliwości

2020-04-17 14:25

Firma Komunalnik, która wraz z INNEKO od kwietnia zajmuje się śmieciami w mieście- przeprasza za problemy i utrudnienia. Wystosowała do mediów oświadczenie, w którym podała nowy termin rozwiązania całej sytuacji.

Pojemniki nowego operatora, a jest ich w sumie 40 tysięcy, mają się pojawić na gorzowskich osiedlach do 26 kwietnia. Tak zapewnia Komunalnik i informuje, że codziennie rozstawia po tysiąc śmietników. Czy te dziesięć dni wystarczy na rozwiązanie problemów ze śmieciami?

Najpierw wywoźnik miał się uporać z wymianą do 14 kwietnia. Niestety to się nie udało, a  winna temu jest epidemia koronawirusa. Przez nią dostawcy mają opóźnienia. Jak czytamy w oświadczeniu-  Komunalnik chciał odkupić pojemniki od poprzednika, ale ten odmówił. Gorzowianie skarżą się na przeładowane śmietniki albo ich brak. To ma się zmienić do 26 kwietnia.

Firma zaplanowała także dodatkowe odbiory śmieci z największych osiedli. Jeśli chodzi o ewentualne reklamacje, będą one wykonywane pod koniec kwietnia. Tak samo jak zgłoszenia dotyczące rozmiarów pojemników. Informacje dostępne są pod numerem telefonu: 95 735-94-40

Przypomnijmy: konsorcjum gorzowskiego INNEKO oraz dolnośląskiego Komunalnika od kwietnia zajmuje się wywozem odpadów w Gorzowie.