Spichrzowa Gorzó

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

INWESTYCJE

Wykonawca ostatecznie wybrany. Kiedy ruszy przebudowa ulicy Spichrzowej w Gorzowie?

2024-01-26 11:26

Mimo wcześniejszych problemów ze znalezieniem wykonawcy ostatecznie udało się wybrać firmę, a raczej konsrocjum firm, które zajmie się pstatnim etapem przebudowy ulicy Spichrozwej. To inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat!

Kto wyremontuje ulicę Spichrzową?

Gorzowskim urzędnikom udało się rozstrzygnąć kolejny już przetarg na przebudowę ulicy Spichrzowej. Chodzi o ostatni etap, czyli odcinek od ul. Chrobrego (wraz z przebudową skrzyżowania) do ul. Hejmanowskiej.

Przypomnijmy: poprzedni przetarg został unieważniony, ponieważ oferty, które wpłynęły znacząco przewyższały możliwości budżetowe miasta.

Tym razem do przetargu zgłosił się dwie firmy: EUROVIA POLSKA S.A z Kobierzyc oraz konsorcjum firm TORMEL Sp. z o.o. i WUPRINŻ S.A. z Poznania. Ostatecznie do realizacji zadania wybrano konsorcjum firm Tormel i Wuprinż, które za wykonanie inwestycji zaproponowało cenę 12 741 028,89 zł.

Kiedy rozpoczną się roboty na ulicy Spichrzowej?

Zgodnie z zapowiedziami prace mają ruszyć w maju, aby w maksymalny sposób zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Od momentu przekazania placu budowy, wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację zadania.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano też dodatkowe miejsca parkingowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych, samoobsługową stację naprawy rowerów wraz z parkingiem oraz ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Chrobrego.

Na ostatni etap przebudowy ulicy Spichrzowej Gorzów dostał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 6,5 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 mln zł.

Protest rolników w Gorzowie

Sonda
Czy remonty mocno utrudniają Ci poruszanie się po mieście?
Murator Remontuje: Jak samodzielnie zamontować listwy przypodłogowe?
Materiał sponsorowany