Mizeria

i

Autor: Canva Jak przyrządzić dobrą mizerię?

AWANTURA

Wojna w Stanach Zjednoczonych o polską mizerię! "To nie jest dla wszystkich"

2023-08-31 15:25

Jednym z charakterystycznych dań w Polsce jest mizeria. To ikoniczny dodatek do obiadów, który wywołał zażartą dyskusję na jednym z amerykańskich fanpage'ów. Zwolennicy sałatki z ogórków stanęli w obronie tego przysmaku, podczas gdy przeciwnicy nie oszczędzili krytycznych uwag.

Mizeria to klasyczny dodatek do wielu polskich obiadów. To nic innego jak pokrojone w kostkę lub plasterki ogórki, wymieszane z jogurtem naturalnym lub śmietaną, doprawione solą oraz pieprzem. Okazuje się, że ten popularny w Polsce dodatek do posiłków stał się przedmiotem dyskusji na amerykańskim fanpage'u.

Mizeria to jedna z najbardziej popularnych surówek w Polsce. To właśnie ona stała się głównym tematem na jednej ze stron na Facebooku. Na amerykańskim fanpage'u kulinarnym o nazwie "Smakowite podniebienie z Daną", opublikowano zdjęcie pochodzące z supermarketu lub samoobsługowego baru, prezentujące pojemnik z sałatką z ogórków i śmietany.

A ty jak dobrze znasz polskie dania? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Kuchnia polska. Jak dobrze znasz polskie dania? Quiz

Pytanie 1 z 10
Czym są gęsie pipki?
Gęsi

Wkrótce okazało się, że zdjęcie mizerii wywołało wiele kontrowersji. Wielu internautów postanowiło podzielić się swoimi myślami i doświadczeniami związanymi z mizerią. Przeważająca większość stanęła w obronie tego popularnego dodatku do obiadu w Polsce i udzielała wskazówek, z czym najlepiej go połączyć.

KUCHNIA WŁOSKA - dlaczego kochamy włoską kuchni?
Sonda
Jaką kuchnie lubisz najbardziej?