Jarosław Pasterski

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

zarobki

Wiemy, ile w 2022 roku zarobił szef lubuskiej policji. Rekordowa kwota na skalę Polski!

2023-05-26 14:09

W zeszłym roku komendanci wojewódzcy polskiej policji średnio zarabiali 21,5 tysiąca złotych brutto miesięcznie. Uposażenia szefów komend wojewódzkich wzrosły średnio o półtora tysiąca złotych miesięcznie. Istnieją jednak także prawdziwi rekordziści.

Rekordowe wynagrodzenie szefa lubuskiej policji

Według ogłoszonych deklaracji majątkowych, szef lubuskiej policji jest niepodważalnym liderem pod względem wzrostu wynagrodzeń. Jego pensja zwiększyła się o ponad 55 000 złotych w ubiegłym roku, a w sumie zarobił w 2022 roku 250 000 złotych. - czytamy na RMF FM.

Drugie miejsce zajmuje komendant stołeczny. Obecnie jego roczne wynagrodzenie wynosi niemal 318 000 złotych i jest to najwyższa pensja wśród komendantów wojewódzkich. Jego wynagrodzenie wzrosło o blisko 47 000 złotych w ubiegłym roku.

Ile zarabia szef lubuskiej policji? Kwota szokuje!

Jak czytamy na RMF FM, trzecie miejsce na podium wśród komendantów wojewódzkich pod względem wzrostu pensji zajmuje komendant z Pomorza. Jego dochody wzbogaciły się o dodatkowe 38 000 złotych w zeszłym roku, a jego łączne zarobki wyniosły 284 000 złotych.

Od początku maja wszyscy komendanci na wszystkich szczeblach mieli otrzymać kolejne podwyżki. Ta zmiana ma na celu zwiększenie różnicy między pensjami komendantów a pensjami funkcjonariuszy, którymi dowodzą. Wcześniej ci funkcjonariusze również otrzymali podwyżki.

Przypomnijmy, że nadinspektor Jarosław Pasterski odebrał 23 lipca z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację na stopień generalski. Ten wyjątkowy dowód uznania dla osiągnięć naszego przełożonego jest zarazem ogromnym zaszczytem dla wszystkich lubuskich policjantów.

Inspektor Jarosław Pasterski ma 50 lat, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Administracja w Zakresie Zarządzania Jednostką Organizacyjną w Administracji Publicznej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Na jakie zarobki mogą liczyć budowlańcy?
Sonda
Czy policjanci w Polsce zarabiają za dużo?