wypadek

Wbił się w tył tira na autostradzie. Był pijany. Teraz ma kłopoty

2024-05-07 12:05

Do fatalnie wyglądającego wypadku doszło w nocy z 6 na 7 maja na autostradzie A2 w Lubuskiem. Samochód osoby wbił się w tył naczepy tira. Zdjęcia idealnie pokazują, jaka była siła uderzenia.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie trzeciej. To własnie wtedy 42-letni kierowca osobowego samochodu wbił się w tira i tylko cudem uniknął śmierci. Funkcjonariusze policji, którzy przyjechali na miejsce, zbadali trzeźwość u kierowca osobówki. Okazało się, że ma aż 2.5 promila w wydychanym powietrzu. Koniecznie zobaczcie zdjęcia z wypadku!

Wypadek na A2. To grozi pijanemu kierowcy

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna – czytamy w komunikacie lubuskiej policji.

Policja uczula przed wsiadaniem za kółko po pijanemu

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy jest kolejnym bolesnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wypadki spowodowane przez pijanych kierujących stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko samego kierowcy ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci stanowczo reagują na tego rodzaju incydenty, jednakże walka z nietrzeźwymi kierowcami wymaga zaangażowania społecznego i edukacji, aby zmniejszyć liczbę takich zdarzeń. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach to sprawa, która dotyczy nas wszystkich – przypominają funkcjonariusze.

Pościg za pijanym 18-latkiem w Piasecznie. Policjanci staranowali jego auto!
Sonda
Czy sędziowie są zbyt łaskawi dla pijanych kierowców?