Wartownia Gorzów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

IMPREZY

Wartownia przyciąga tłumy! Imprezy nie zwalniają tempa. Kto wystąpi na weekend?

2023-06-30 9:09

Rozpoczyna się kolejny weekend z miejskimi imprezami na Wartowni. Przez trzy dni na mieszkańców czeka szereg muzycznych atrakcji! Będzie rapowo, old school'owo, a nawet elektrycznie! Sprawdź plan imprez na weekend (30.06-02.07).

Wartownia oficjalnie wystartowała 23. czerwca. Przez całe wakacje mieszkańcy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju koncertach, spektaklach, ćwiczeniach i warsztatach. To wszystko zupełnie za darmo na nadwarciańskich błoniach. W każdy weekend szykują się inne wydarzenia, więc gorzowianie na pewno znajdą tu coś dla siebie.

Wartownia 2023 w Gorzowie. Drugi weekend imprez

Imprezy na błoniach nadwarciańskich organizowane będą w każdy piątek, sobotę oraz w niedzielę. Co się szykuje na najbliższy weekend?

30.06.2023

  • godz. 19:00 - Adi Novak & The Very Polish Cut Out

Adi Novak to raper reprezentujący SBM Label, który zadebiutował w 2016 EP-ką "Nienajprawdziwsze". Rok później udało mu się zwrócić uwagę Asfalt Records, którzy wydali jego pierwszy album pt. Vafle Ryżowe. Luźny i ekscentryczny styl Adiego przyciągnął fanów szukających w rapie czegoś innego, niż to, co oferował główny nurt. Zabawne wersy i duże pokłady muzykalności tworzą ciekawą mieszankę lekkostrawnej, ale też ciekawej muzyki.

Z kolei label The Very Polish Cut Outs od ponad 10 lat niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to w większości poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je również do potrzeb współczesnych didżejskich setów oraz wymagań nowoczesnego słuchacza.

Line up: Adi NovakThe Very Polish Cut OutsMikusinskeePiekarzxMols / VIS/ DJ NambearEQ, Potocki, Benny Sonhar

01.07.2023

  • godz. 19:00 - K-Paul & Lulu Malina

K-Paul to niemiecki DJ i producent muzyczny znany z legendarnego duetu Lexy & K-Paul. W sobotę zabierze Was w muzyczną podróż po największych, oldschoolowych kawałkach związanych z największymi imprezami lat '90 i 2000 jak Mayday, Love Parade czy Electric Kingdom.

Lulu Malina - ucieleśnienie koloru, energii i eklektyzmu. Obdarzona umiejętnością hipnotyzowania dźwiękiem oraz barwną osobowością, która znajduje ujście za deckami. Z pewnością ta pozytywna mieszanka doprowadziła LuLu do miejsca w którym jest obecnie będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych DJ'ek w Polsce.Ostatnie lata jej kariery to eksploracja brzmień progressive house, melodic techno, techno, deep house i nu disco. Jej sety to muzyczna podróż oraz uczta dla ucha i oka.

  • godz. od 18:00 do 22:00 wyjątkowa giełda płyt winylowych z każdego gatunku muzycznego!

02.07.2023

  • godz. 10:00-11:00 Joga na Wartą

To bezpłatne zajęcia jogi prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów jogi, w których może wziąć udział każdy chętny - bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. Udział jest bezpłątny, nie są też potrzebne wcześniejsze zapisy. Wystarczy wygodne, sportowe ubranie i butelka wody, ale warto też zabrać ze sobą matę do ćwiczeń. Zajęcia na nadwarciańskich błoniach prowadzone będą w każdą niedzielę.

  • godz. 11:00-12:30 Wykład "Bezpieczeństwo nad wodą"

Ratownicy ze stowarzyszenia Waterlife opowiedzą o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także przeprowadzi zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

  • godz. 12:30 - 14:30 Warsztaty artystyczne z Pracownią Dzikiej Wyobraźni

To zajęcia dla najmłodszych, w trakcie których dzieci będą tworzyć, konstruować, malować, brudzić się i doświadczać.

  • godz. 19:00 Arkadiusz Jakszewicz Jaksa

Arkadiusz Jakszewicz Jaksa to komediowy stand up'er. Jak piszą o nim organizatorzy Wartowni: Rudobrody krasnal z Warmii, co z niejednego ogrodu rzodkiew kradł. Miłośnik tatuaży, szybkich zapiekanek i pachnących samochodów. Jedyny prawdziwie rudy w sercu komik w Polsce, który występuje regularnie w Comedy Club w Comedy Central Polska. Zdobył nagrodę na festiwalu FAMA w Świnoujściu, a także zajął 3 miejsce w najważniejszym konkursie w 2019 r. - Stand-up Łódź Chalange, dzięki czemu 12 tys. ludzi jednocześnie mogło usłyszeć jego bardzo najsłabszy żart o martwym ciągu, który miał bardzo dobre przyjęcie.W najnowszym programie "Paryż - drakkar" można znaleźć wesołe przemyślenia nad życiem, szczęściem i stereotypami. Ale jest też bardzo ważne zagadnienie - kombinowanie, jako sposób na życie. Wszystko, co może się przydać do ogólnej wesołości.

Wstęp na wszystkie wydarzenia na Wartowni jest bezpłatny.

Sonda
Chodzisz na gorzowską Wartownię?
NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064