Turcja, Antalya

i

Autor: toocheesh / www.pixabay.com

WAKACJE

Wakacje w Polsce czy za granicą? Sprawdziliśmy, gdzie taniej pojechać na urlop

2023-05-18 8:08

Lato za pasem i to najlepszy moment na zaplanowanie urlopu i wakacyjnego wyjazdu. Ale gdzie się wybrać? O ile kiedyś pobyt nad polskim morzem był nieporównywalnie tańszy niż wyjazd za granicę, tak teraz wcale nie jest to takie oczywiste. Porównaliśmy ceny i sprawdziliśmy czy taniej jest wyjechać czy zostać w kraju.

Wakacje 2023 nad polskim morzem. Ile zapłacisz za pobyt nad Bałtykiem?

Jak się okazuje ceny tygodniowego pobytu nad polskim morzem mogą naprawdę nieźle zaskoczyć. Z roku na rok jest coraz drożej. W tej chwili za wczasy z wyżywieniem dla dwóch osób trzeba zapłacić nawet ponad... 4 tysiące złotych! A do tego nie ma gwarancji pogody.

Dla przykładu, w Międzyzdrojach za siedmiodniowy pobyt w ośrodku SPA, ze śniadaniami i kolacją wliczonymi w cenę, trzeba zapłacić około 6 tysięcy złotych. Mniej luksusowy obiekt (z samym śniadaniem) to koszt rzędu prawie 3 tysięcy złotych.

Nieco mniej zapłacimy za obiekty, które nie zapewniają żadnych posiłków, ale nawet w tym wypadku ceny potrafią zwalić z nóg i oscylują w granicach ponad 2 tysięcy złotych.

Podobnie jest w innych nadmorskich miejscowościach, takich jak Świnoujście, Kołobrzeg, Gdańsk lub Gdynia.

Do tego trzeba oczywiście doliczyć koszty wyjścia na miasto, na lody, gofry czy rybkę, które nad polskim morzem osiąga zawrotne ceny!

Urlop za granicą 2023. Koszt wakacji w popularnych, nadmorskich krajach

Jednym z najtańszych, wakacyjnych kierunków zagranicznych jest np. Turcja. Za tygodniowy pobyt zapłacimy już nieco ponad 2,5 tysięcy złotych za osobę, ale w opcji... ALL INCLUSIVE! To oznacza, że w cenie są nie tylko posiłki bez ograniczeń, ale takze napoje, w tym wybrany alkohol. Za 3 tysiące złotych uda się spędzić czas w całkiem niezłym hotelu. Co ważne, przelot jest już wliczony w cenę!

Drożej jest w Hiszpanii, gdzie ceny w opcji all inclusive zaczynają się od 3,6 tysięcy złotych. Ceni się też Chorwacja, gdzie za pobyt all inclusive w hotelach czterogwiazdkowych trzeba bedzie zapłacić od 3 tysięcy złotych za osobę.

A jak to wygląda w przypadku opcji bez wyżywienia? Turcja to koszt od 1,5 tysiąca złotych za osobę, Hiszpania od 3 tysięcy złotych w górę, a Chorwacja od 2,5 tysiąca.

Oczywiście ceny różnią się w zależności od momentu rezerwacji i oferty biura podróży.

Warto jednak pamiętać, że lecąc za granicę masz gwarancję pogody! Niestety, nad polskim morzem aura potrafi się zmienić w ciągu godziny i może się zdarzyć, że cały pobyt spędziesz w hotelowym pokoju chcąc uniknąć deszczu.

Sonda
Wolisz wakacje za granicą czy w Polsce?
TAK MIESZKA Dariusz Michalczewski. PIERWSZY RAZ pokazał LUKSUSOWE mieszkanie nad MORZEM