Gorzów: sp 11

i

Autor: facebook.com/ZSMS

Edukacja

W ZSMS ruszył dyskusyjny klub książki

2023-04-03 15:54

Zadają kłam przekonaniu, że młodzież nic dzisiaj nie czyta. Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego chodzą do swojej biblioteki, nie tylko, żeby wypożyczyć lektury, ale by posiedzieć, wypić herbatę, zjeść słodkie ciastko i przede wszystkim porozmawiać o przeczytanych książkach.

W gorzowskim Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego zarażają się... miłością do książek. W szkole powstał dyskusyjny klub książki. Uczestniczyć w nim mogą uczniowie od klasy piątej wzwyż. Spotkania odbywać się raz w miesiącu. Powstanie klubu to pomysł szkolnej biblioteki.

Kilkukrotnie spotykaliśmy się na nocy bibliotek, które wypaliły doskonale. Młodzież często pytała: kiedy będzie następna, czy jeszcze będziemy coś robili? I tak pomyślałam, że doskonałym rozwiązaniem może być dyskusyjny klub książki - mówi Maja Wilczewska​, nauczyciel bibliotekarz w ZSMS.

Odbyło się już inauguracyjne spotkanie. Pojawiło się na nim kilka uczennic. Przy herbacie i słodkich rogalikach młodzież dyskutowała o przyjaźni. Omówiono też pomysły lektur na kolejne spotkania w ramach klubu książki.

ARCYTRUDNY quiz o... Muminkach! Sprawdź swoją wiedzę z dzieciństwa!

Pytanie 1 z 10
Buka w języku szwedzkim to: