przejście na Żwirowej

i

Autor: foto. UM Gorzów

W środę policjanci sprawdzą co dzieje się na gorzowskich przejściach dla pieszych

2022-09-19 16:45

Akcja "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzą jak na przejściach zachowują się piesi, rowerzyści i kierowcy.

Jak na przejściach zachowują się piesi, rowerzyści, a jak kierowcy? - to sprawdzą policjanci gorzowskiego drogówki​. Akcja zaplanowana jest na środę (21.09). Działania pod nazwą "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego" mają poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze sprawdzać będą, czy gorzowianie przechodzą przez ulice w wyznaczonych miejscach, czy czekają na zielone światło. Pod lupę wezmą też rowerzystów i kierowców.

Będziemy obserwować kierujących rowerami, czy korzystają ze ścieżek rowerowych. I przede wszystkim kierowców, którzy niestety łamią przepisy wyprzedzając, czy omijając pojazdy, które zatrzymały się przed wyznaczonymi przejściami dla pieszych - mówi Marek Waraksa z gorzowskiej drogówki.

Policjanci przypominają także rowerzystom, że na przejściach dla pieszych powinni zsiadać z jednośladów i pieszo przechodzić na drugą stronę ulicy. Policyjna akcja przeprowadzona będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się