Gorzów: masa rowerowa

i

Autor: Arkadiusz Sikorski/gorzow.pl

Sport i rekreacja

W sobotę masa rowerowa. Kręcimy kilometry dla Gorzowa

2023-06-14 15:33

Masa rozpocznie się o nietypowej porze, bo o godzinie 20. Rowerzyści ruszą z Parku Górczyńskiego. Uczestniczyć może każdy, kto ma rower. Masa organizowana jest w ramach akcji Rowerowa Stolica Polski.

Sobotni [17.06] wieczór spędź na rowerze​. W Gorzowie odbędzie się masa rowerowa. Strat tradycyjnie z Parku Górczyńskiego o 20. Godzina jest nietypowa, bo organizatorom chodzi o to, żeby w przejeździe uczestniczyło jak najwięcej osób. Masa organizowana w ramach rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski.

Wiemy, że niektórzy pracują, więc chcemy żeby jak największa liczba mieszkańców miała możliwość wziąć udział w przejeździe rowerowym ulicami miasta. Zapraszamy wszystkich: i starszych i najmłodszych, każdego kto ma dwa kółka - mówi Paweł Najdora z Rowerowego Gorzowa:

Kręcenie kilometrów potrwa do końca czerwca. Gorzów zajmuje czwarte miejsce. Gorzowianie i cykliści zaprzyjaźnieni z miastem do tej pory wykręcili ponad 380 tys. km, co dało nieco ponad 3300 punktów. Do trzeciego miejsca zajmowanego przez Gniezno brakuje 700 punktów. Z dużą przewagą prowadzi Biała Podlaska.

Czy rozpoznasz co to za animacja po graffiti Kawu?

Pytanie 1 z 12
Co to za animacja?
Mural Kawu - Reksio w Poznaniu