Pożar w lesie

i

Autor: facebook.com/UrzadGminySantok

pożar

W obrębie Gorzowa będzie zakaz wejścia do lasu? Wydano ważny komunikat

2024-05-10 11:24

W ostatnich godzinach wydano bardzo ważny komunikat dla województwa lubuskiego. Być może w najbliższych dniach zostanie wprowadzony całkowity zakaz wchodzenia do lasów. Dlaczego?

Komunikat w tej sprawie wydał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Urzędnicy informują, że w lasach w naszym województwie obowiązuje już najwyższy, bo trzeci stopnień zagrożenia pożarowego.

Jeśli taki stan utrzyma się do 14 maja, to urzędnicy wprowadzą zakaz wchodzenia na tereny leśne.

Pożar w lesie w Lubuskiem. Interweniowały służby

Pożar w Lesie. Co robić, gdy go zobaczysz?

Należy zaalarmować osoby będące w strefie zagrożenia oraz niezwłocznie zawiadomić właściwe służby ratownicze - numery telefonów alarmowych są bezpłatne i czynne całodobowo, to jest poprzez numer 998 najbliższą Państwową Straż Pożarną lub poprzez jednolity Europejski Numer Alarmowy 112 (alarmujemy właściwe Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego).

W zgłoszeniu należy podać możliwie najdokładniej gdzie się pali, co się pali i ile się pali (np.: pali się ściółka w starszym lesie iglastym koło parkingu przy drodze asfaltowej za miejscowością X w stronę wsi Y, można wskazać punkt charakterystyczny otoczenia, jeśli jest taka możliwość, można również podać pozycję GPS. Poinformujmy, czy występuje zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego, czy nie widać innych zagrożeń. Podajemy swoje nazwisko i imię oraz numer telefonu jako powiadamiającego o pożarze. Nie odkładamy telefonu do czasu uzyskania potwierdzenia zgłoszenia przez dyspozytora, być może zajdzie potrzeba udzielenia dodatkowych informacji. Oczywiście należy wykonywać polecenia przekazywane przez dyspozytora lub służbę dyżurną. 

Poranny pożar w Warszawie. Kłęby czarnego dymu nad miastem
Sonda
Czy boisz się chodzić do lasu?