płk grzegorz dyrka

i

Autor: kb

W Międzyrzeczu wojsko zachęci do służby lub pracy

2023-03-15 11:53

W Międzyrzeczu pierwszy raz w historii Wojsko Polskie zorganizuje z zainteresowaniami spotkanie w formie targów. Dla każdego coś dobrego - ze swoimi stanowiskami będą reprezentanci klas wojskowych, czy nowości takich jak rezerwa aktywna i cyber.mil.

Ostatnie może być zachęta dla ludzi z wytyczoną już ścieżką kariery, których do wojska mimo wszystko ciągnie. Mówi płk Grzegorz Dyrka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze:

Powstał nowy komponent sił zbrojnych, zajmujący się cyberbezpieczeństwem, więc są ogromne możliwości rozwoju także dla informatyków. Prowadzimy specjalne kursy, specjalne szkolenia dla tych, którzy chcieliby zostać żołnierzami - informatykami.

Akcja "Trenuj z wojskiem" w Bydgoszczy

Nie zabraknie także oczywiście wojskowej grochówki i atrakcji-niespodzianki dla najmłodszych. Na miejscu będzie można też złożyć wniosek o dołączenie do wojska. Całe rodziny na targi mogą wybrać się do międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku. Wojskowi czekać będą w najbliższy piątek i sobotę (17-18.03), w godzinach 9-18.

QUIZ. Język angielski. Bez znajomości tych słów, nawet nie zaczynaj rozmowy z Brytyjczykiem

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Cartoon w języku polski to: