testy wirus

i

Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

W Lubuskiem najmniej zarażeń COVID-19 w kraju. W Gorzowie TYLKO dwa

2020-04-10 16:01

Dane z piątkowego poranka (10.04) mówią o 73 osobach z pozytywnym wynikiem testu. W naszym mieście i okolicach, do tej pory, odnotowano cztery przypadki.

Nowe zachorowania w regionie dotyczą trzech osób z Zielonej Góry i jednej z powiatu zielonogórskiego. Jak podaje wojewoda lubuski na FB - kilkanaście osób wyzdrowiało.

Większość zachorowań na koronawirusa dotyczy południowej części województwa. Najwięcej chorych- 14 jest w Zielonej Górze oraz 13 osób w powiecie żagańskim. Jeśli chodzi o Gorzów, to dotychczas stwierdzono dwa zarażenia u mężczyzn. Jeden- 23-latek w ubiegłym tygodniu opuścił szpital. Drugi nadal przebywa na oddziale zakaźnym.

- Stan pacjenta jest w miarę dobry. Nie jest on podłączony do żadnej aparatury, ma kaszel i gorączkę. Jest odizolowany – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik szpitala.

W powiecie gorzowskim też są dwie osoby z koronawirusem. W tej całej dramatycznej sytuacji pocieszające jest to, że w Lubskiem w porównaniu do innych województw, jest najmniej zakażonych. W piętnastu regionach dane są powyżej setki, a w Mazowieckiem najwięcej.