ŻUŻEL

W końcu się udało! Stal Gorzów wyjechała na swój tor na półtora tygodnia przed PGE Ekstraligą

2023-03-29 17:40

29 marca godz. 15:00. Właśnie wtedy oficjalnie ruszył pierwszy trening ebut.pl Stali Gorzów na własnym torze. Obaw o pierwsze jazdy było bardzo dużo, czego nie ukrywał sam trener Stanisław Chomski, ale po wielu dniach pracy, udało się wyjechać zawodnikom na tor. Kto trenował? Galerię z pierwszego treningu znajdziecie poniżej tekstu.

Ebut.pl Stal Gorzów w końcu wyjechała na swój tor!

Kibice mogą nie pamiętać tak późnego wyjazdu na pierwszy trening żużlowców Stali Gorzów. Podobna sytuacja miała miejsce w 2021 roku, gdzie pogoda również płatała figla i gorzowianie nie mogli odpowiednio przygotować nawierzchni. Wówczas wyjechali na tor dopiero 30 marca. W tym roku było to dzień wcześniej.

W Gorzowie mogą odetchnąć z ulgą, bo prognozy pogody od wielu tygodni są niesprzyjające, ale sztab szkoleniowy wraz z toromistrzem Jarosławem Gałą zrobili wszystko, aby doprowadzić tor chociaż do próbnych jazd i to się udało.

Jak wyglądał pierwszy trening ebut.pl Stali Gorzów?

W środowe popołudnie na tor wyjechali pod czujnym okiem Stanisława Chomskiego, Piotra Śwista i Pawła Parysa najmłodsi adepci Stali, którzy na co dzień trenują na motocyklach o pojemności 250 cc. Z podstawowego składu ebut.pl Stali nie ujrzeliśmy nikogo. Po parku maszyn "po cywilnemu" kręcił się jedynie Oskar Paluch i Timi Salonen. Trenowali tylko i wyłącznie najmłodsi.

Jak wyglądały pierwsze jazdy? Bardzo przyzwoicie! Tor nie sprawiał żadnych problemów. Mimo, że jeździli adepci, to nie mieli kłopotów z pokonywaniem łuków. Tor zachowywał się naprawdę dobrze. Był co prawda ubity i bardzo twardy, ale to było wymogiem, by żużlowcy mogli wyjechać na tor.

Pierwszy mecz ebut.pl Stal Gorzów pojedzie w Toruniu z tamtejszym For Nature Solutions KS Apatorem Toruń. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godzinie 18:00.

Sonda
Czy kibicujesz Stali Gorzów w PGE Ekstralidze?