Centrum Symulacji Medycznej

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

MIASTO

W Gorzowie powstaje Centrum Symulacji Medycznej. Tu studenci będą mogli uczyć się przez praktykę

2024-02-15 14:52

Na terenie Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ul. Chopina trwają ostatnie prace związane z budową Centrum Symulacji Medycznej. Sam obiekt, w którym studenci kierunków medycznych będą mogli przygotowywać się do leczenia prawdziwych pacjentów, ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Dokładnie 1. lutego wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum, a zaledwie kilka dni później budynek już stał! Wszystko dlatego, że został on zrobiony w formie modułowej, z prefabrykantów, co umożliwiło błyskawiczny montaż gotowych już elementów. Po postawieniu budynku pozostało jedynie zamontowanie dachu i prace wykończeniowe.

Moduły, czyli prostopadłościany o powierzchni 100 m. kw są wykańczane, uzbrajane w stolarkę okienną, drzwiową i z takim pełnym wyposażeniem przyjeżdżają na budowę, gdzie wykonywane są tylko prace resztkowe, takie jak połączenie instalacji, próby i sprawdzenia" - powiedział Jarosław Adamek, z firmy Climatic.

Sam budynek ma cztery kondygnacje, na których znajdzie się łącznie osiem sal wykładowych o powierzchni od 48 do 76 metrów kwadratowych.

Nowe centrum to lepsze warunki nauki dla studentów

Jak przyznają urzędnicy: budowa Centrum Symulacji Medycznej to bardzo ważna inwestycja dla miasta. Dzięki niej poprawi się jakość i efektywność kształcenia studentów kierunków medycznych gorzowskiej akademii.

To zadanie niesie ze sobą korzyści również dla gorzowskiego szpitala, który będzie miał możliwość zatrudnienia wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej.

Kształcenie kadry medycznej, pielęgniarek, ratowników medycznych, a myślę, że w przyszłości również lekarzy, jest dla gorzowian bardzo ważne, bo wszyscy widzimy, jakie jest na nich zapotrzebowanie" powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W ramach inwestycji pojawi się specjalny symulator karetki, dzięki któremu przyszli ratownicy medyczni będą mogli ćwiczyć zabiegi wewnątrz pojazdu.

Koszt jego budowy Centrum to ponad 13 mln zł.

Na os. Europejskim w Gorzowie powstało pierwsze boisko!

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Tak ratują ludzi spod gruzów zawalonych domów. Psy ratownicze dają specjalny znak