Montaż dachu hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie

i

Autor: fb.com/podnosimylubuskie

MIASTO

W Gorzowie pachnie skandalem? Wykonawca Areny Gorzów przerwał prace w obiekcie!

2023-03-20 14:48

W miniony piątek gorzowskie media obiegła informacja o przerwaniu pracy przez firmę Budimex na Arenie Gorzów, czyli budowanej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Słowiańskiej. Firma chce więcej pieniędzy i liczy na kompromis.

Arena Gorzów nie zostanie wybudowana w terminie?!

Pracownicy firma Budimex, która od podstaw buduje Arenę Gorzów, w miniony piątek zeszli z budowy. Jest to podyktowane tym, że wykonawca chce niejako podwyżki za swoją pracę. Przedstawiciele firmy argumentują to tym, że w ostatnich latach bardzo podrożały wszystkie materiały budowlane, dlatego chcą otrzymać więcej pieniędzy na realizację inwestycji.

- Już w ubiegłym roku w budżecie miasta zostały zabezpieczone dodatkowe pieniądze na ewentualne dopłaty do budowy hali, ale żądanie wykonawcy jest dużo wyższe. Firma musi nam pokazać, z czego dokładnie te roszczenia wynikają i dopiero wtedy będziemy mogli się do nich odnieść - powiedziała portalowi gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

W poniedziałek miało dojść do pierwszych rozmów przedstawicieli Słowianki i firmy Budimex. Co z tego wyniknie? O tym będziemy informować w najbliższym czasie.

Sonda
Czy Arena Gorzów zostanie wybudowana w terminie?