Kaliski PSZOK zmienia dni i godziny pracy

i

Autor: Urząd Miasta Kalisza Zdjęcie ilustracyjne.

W Gorzowie będą dwa PSZOK-i. Wiemy gdzie

2023-02-24 15:57

Urzędnicy zapewniają, że mieszkańcy nie muszą obawiać się sąsiedztwa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do takich miejsc najczęściej trafia gruz, gabaryty, papier czy plastik. Korzyść będzie taka, że nie trzeba będzie już z tym jeździć do Chruścika.

W Gorzowie powstaną 2 PSZOK-i. Jeden przy strefie przemysłowej, drugi przy DK 22. ​Na przetarg ogłoszony przez MG 6 wpłynęły dwie oferty, obie mieszczą się w zakładanym koszcie: jedna na 10, druga na 12 mln zł. Wkrótce powinniśmy poznać wykonawcę. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowane będą przy ul. Rolnej i Fieldorfa Nila. Mieszkańcy obawiają się, że będą uciążliwym sąsiedztwem. Urzędnicy uspakajają - nie będzie tam śmieci z czarnych kubłów, czyli tych które pozostają po segregacji.

Tam będą tylko odpady, które są posegregowane, czyli to nie będą żadne hałdy. Mieszkaniec w takim PSZOK-u sam rozsegregowuje swoje odpady. Podjeżdża samochodem do odpowiednich pojemników i wrzuca tam odpowiednie frakcje odpadów - mówi Katarzyna Szczepańska, dyrektor biura związku MG6.

PSZOK-i muszą powstać do października, inaczej może przepaść dofinansowanie. Takie punkty będą w wszystkich gminach tworzących MG6. Łącznie zbudowanych zostanie 7 PSZOK-ów.

QUIZ. Tam się działy straszne rzeczy! Rozpoznasz te miejsca? Łatwo nie będzie!

Pytanie 1 z 13
Tu miała zginąć Iza w "M jak miłość". Ostatecznie życie stracił jej prześladowca...
M jak miłość. Artur (Tomasz Ciachorowski), Iza (Adriana Kalska)