klub seniora santok

i

Autor: FB Gmina Santok

W gminie Santok na seniorów jest kładziony coraz większy nacisk

2022-07-28 11:24

Seniorów jest coraz więcej, więc gminne inwestycje coraz bardziej się na nich skupiają. W Płomykowie, w gminie Santok, do końca października ma się zakończyć budowa Klubu Senior +. Podgorzowski samorząd wydał na ten cel 800 tysięcy złotych, z czego dwieście dostał od rządu.

Będzie to już czwarty Klub Seniora w okolicy. To zapewne nie koniec, osoby powyżej 60 roku życia stanowią już 20% mieszkańców gminy. Zdaniem wójta Pawła Pisarka, celem polityki samorządu i rządu powinno być zatrzymanie starszych mieszkańców, jak najdłużej w swoim środowisku:

Eska Summer City Olsztyn! 26. Dni Biskupca

Mniejsze koszty, które gmina musi z tego tytułu ponosić, a więc i całe społeczeństwo, ale z drugiej strony to też jest i komfort życia tych osób, które pozostają w swoim środowisku, o wiele lepszy. Kondycja psychiczna i fatyczna z tym związana też jest lepsza, niż wtedy kiedy są wyrywane z tego środowiska i umieszczane w placówkach opiekuńczych.

Gmina wydaje na pobyt w Domach Pomocy Społecznej swoich mieszkańców 700 tysięcy złotych, w tym roku kwota wzrośnie do miliona. Jak udało nam się ustalić, w planach jest też wybudowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Gralewie. Gmina liczy na zewnętrzne dofinansowanie.

QUIZ. Rozszyfrujesz te skrótowce? My podajemy skrót, ty odgadujesz pełną nazwę. Uważaj na pytanie numer 4!

Pytanie 1 z 13
Na początek coś łatwego. Skrót PKP oznacza: