roboty drogowe

i

Autor: Krystian Janik

Inwestycje

Uwaga na ograniczenia w ruchu! Postępują prace na na ul. Kosynierów Gdyńskich

2023-06-04 13:01

We wtorek (6 czerwca br.) wykonawca przebudowy sieci wodociągowej na ul. Kosynierów Gdyńskich rozpocznie kolejny etap inwestycji – na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego. To oznacza kolejne ograniczenia w ruchu – poinformowała Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Rusza kolejny etap przebudowy sieci wodociągowej w Gorzowie Wlkp.

Na wskazanym powyżej odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w kierunku północnym – od ronda Kosynierów Gdyńskich w kierunku ul. Matejki.

- Prace nadal będą kontynuowane na odcinku od ronda Kosynierów Gdyńskich do ul. 30 Stycznia. W związku z tym zachowany zostanie ruch w jednym kierunku, a wyjazd z ul. Bohaterów Warszawy nadal będzie zamknięty – dodała Iwańska

Kierowcy i autobusy MZK, jadąc w kierunku ronda Kosynierów Gdyńskich, muszą się liczyć z objazdem z ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Estkowskiego przez ulice: Borowskiego, Armii Polskiej, Łokietka i rondo Kosynierów Gdyńskich.

Roboty na ul. Kosynierów Gdyńskich

Modernizacja ul. Kosynierów Gdyńskich rozpoczęła się w kwietniu br. i ma potrwać 16 miesięcy. Inwestycja realizowana przez firmę Eurovia będzie kosztowała ponad 27 mln zł. Na jej realizację Gorzów otrzymał promesę wartą 26 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Równolegle gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przebudowuje wodociąg iz 37 studni kanalizacji sanitarnej na ul. Kosynierów Gdyńskich. Ta inwestycja potrwa do końca października br. i będzie kosztowała ponad 7 mln zł. Jej wykonawcą jest firma Wuprinż SA z Poznania