Gołoledź w Toruniu

i

Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Środa przyniesie szklankę na drogach i silny wiatr [Pogoda w Toruniu 19.01.2022]

Uwaga kierowcy! W Gorzowie i okolicach znów będzie ślisko

2022-11-20 15:01

Po intensywnych opadach śniegu czeka nas prawdziwa ślizgawka. To, co teraz się topi, w nocy będzie zamarzać. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko - uważajcie na siebie!

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla kilku powiatów na terenie województwa lubuskiego wydał IMiGW. Obowiązuje ono od niedzieli 20 listopada od godziny 18 do poniedziałku, 21 listopada do godziny 10. W tym czasie możemy spodziewać się niskich temperatur oraz opadów deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Efekt jest łatwy do przewidzenia - będzie bardzo ślisko.

W sobotni poranek śnieg praktycznie sparaliżował Gorzów. Wiele dróg było nieprzejezdnych, niektóre do tej pory pokryte są grubą warstwą śniegu. Problemy pojawiły się na drodze S3 w kierunku Szczecina. Tam samochody ciężarowe stawały w poprzek drogi i blokowały przejazd na wiele godzin.

Sytuacja może się powtórzyć, ponieważ tej nocy temperatura spadnie do -5 stopni Celsjusza, a lokalnie - przy gruncie nawet do - 13 stopni. Nawet niewielkie opady deszczu czy też śniegu z deszczem sprawią, że drogi i chodniki mogą zamienić się w jedną, wielką ślizgawkę.

Ostrzeżenie przed oblodzeniem obowiązuje dla Gorzowa Wielkopolskiego i powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, świebodzińskiego i krośnieńskiego.