Viktor Pylypenko

i

Autor: instagram.com/viktor_pylypenko/

ciekawostka

Ukraiński żołnierz stracił ważny medal. Wszystko przez chwalenie LGBT

2024-03-07 11:23

Ukraiński żołnierz i bohater wojenny, Viktor Pylypenko, regularnie udostępnia filmy z frontu na swoich profilach w mediach społecznościowych. Jest członkiem personelu medycznego i weteranem z batalionu "Donbas". W ostatnich dniach został mu odebrany istotny medal. Z jakiego powodu?

Pylypenko został uhonorowany pewien czas temu medalem przez Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego. Teraz jednak medal ten został mu odebrany. Powodem jest ujawnienie przez Kościół Prawosławny informacji, że żołnierz jest osobą homoseksualną i angażuje się w działania na rzecz społeczności LGBT. Wszystko zamieścił w mediach społecznościowych.

Pylypenko udzielił wywiadu dla Politico. Wyznał tam, że w momencie otrzymania medalu, miał nadzieję, że Kościół zmienił swoje stanowisko wobec społeczności LGBT, zwłaszcza w kontekście wojny. Jednakże przyznał, że był w błędzie.

Zakładałem, że Kościół zmienił swoje podejście wobec osób LGBT+, skoro nagradza ujawnionego geja-aktywistę za służbę i ochronę Ukrainy. Myślałem, że to ostry zwrot Kościoła ku humanitaryzmowi, szlachetna droga do uszanowania wszystkich innych wyznań, albo... no właśnie - albo po prostu błąd - powiedział.

Kontrowersyjny mural w centrum Warszawy! Przedstawia tortury na osobie LGBT+

Jednocześnie Pylypenko dodał, że otrzymuje wiele wsparcia od innych żołnierzy, którzy również zostali odznaczeni medalem przez Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego.

Grzegorz Napieralski: Popieram adopcję przez pary LGBT. "Dziwię się, że to budzi kontrowersje"
Sonda
Znasz osobę należącą do społeczności LGBT?