rzepin dworzec ukraina 1

i

Autor: facebook.com/DudzisSławek Tysiące uchodźców w Rzepinie- pokazuje na swoim facebooku burmistrz.

Ukraińcy oblegają dworzec w Rzepinie. Jest całodobowa pomoc

2022-03-14 17:04

Służby wojewody lubuskiego postawione w stan gotowości. Od kilku dni na niewielki dworzec przyjeżdżają tysiące uciekinierów z Ukrainy ogarniętej wojną z Rosją. To dla nich przystanek do celu podróży np. do Niemiec.

Transgraniczny dworzec w Rzepinie przeżywa oblężenie. To tutaj wysiada mnóstwo ukraińskich pasażerów. Zdarzyła się doba, w której pojawiło się prawie 2,5 tysiąca uchodźców! Policjanci i strażacy skupiają się na pierwszej pomocy. W związku z remontem dworca, które jest sporym utrudnieniem, pojawiły się ogrzewane namioty.

- Chodzi o sprawne przyjęcie tysięcy uchodźców w pierwszym momencie, gdy przyjadą zmęczeni z dziećmi. Mogą potrzebować opieki medycznej, wsparcia socjalnego. Jest kawa, herbata oraz żywność. Służby pracują całą dobę - mówił na konferencji na dworcu Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

rzepin dworzec ukraina 2

i

Autor: materiały LUW Gorzów Wojewoda lubuski (z lewej) z komendantem lubusikej straży pożarnej na dworcu w Rzepinie.

Na stronie wojewody lubuskiego, ale także marszałka oraz lubuskich miast sporo informacji o pomocy, edukacji czy pracy dla Ukraińców. Działa ogólnopolska telefoniczna infolinia oraz rządowe strony internetowe. Na facebooku powstały liczne grupy pomocowe.

Charytatywny maraton Zumby dla Ukrainy

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?