To tutaj zatrzymywać się będą autobusy PKS

i

Autor: akl To tutaj zatrzymywać się będą autobusy PKS

Tymczasowy dworzec autobusowy w Gorzowie gotowy

2023-01-17 12:36

Gorzowianie nie zostaną bez dworca PKS. Tymczasowe stanowisko do obsługi podróżnych zostało utworzone przy ulicy Jancarza. Powstało w miejscu parkingu, który do tej pory zajmowali pracownicy pobliskiego zakładu naprawy wagonów kolejowych.

Cztery miejsca postojowe dla autobusów dalekobieżnych i jedna wiata, pod którą będą mogli schować się podróżni, oczekujący na przyjazd autobusu. Do tego cztery ławki. Tak wygląda obecnie miejsce, które gotowe jest na przejęcie ruchu autobusowego, kiedy zostanie zamknięty dworzec PKS. Ma to nastąpić w drugim kwartale 2023 roku. Wtedy to plac manewrowy, na którym do tej pory zatrzymują się autobusy, stanie się placem budowy pod nowoczesne osiedle mieszkaniowe.

Cztery miejsca postojowe w zupełności wystarczą, bo obecnie z Gorzowa wyjeżdżą niewielka ilość autobusów dalekobieżnych. Na palcach jednej ręki możemy policzyć kursy Flixbusa, jest też kilka kierunków lokalnych. Do Gorzowa przyjeżdżają też autobusy z Ukrainy.

Tymczasowe stanowisko dla autobusów będzie funkcjonowało do czasu wybudowania centrum przesiadkowego, które powstanie w okolicach dworca PKP.

QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Jak dobrze znasz zdobywców Złotych Malin?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Autorką książki "365 dni", na podstawie której powstał zdobywca Złotej Maliny 2021 za najgorszy scenariusz jest:
QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Znasz zdobywców Złotych Malin?