Dworzec PKS w Gorzowie

i

Autor: akl Dworzec PKS w Gorzowie

Dworzec PKS sprzedany. Działkę kupił deweloper. Co tam powstanie?

2022-12-09 13:09

Dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany. Taką informację w regionalnej telewizji przekazał prezes PKS - Krzysztof Częstochowski. Autobusy będą mogły wjeżdżać na miejsca postojowe tylko do końca maja. Później teren przejmie nowy inwestor.

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się dworzec PKS w Gorzowie, powstaną zapewne nowoczesne budynki mieszkalne. Podczas październikowej sesji Rady Miasta, radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu na funkcję mieszkaniową. Plan zakłada, że na działce mają powstać 4-6 piętrowe bloki. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek dworca, mają powstać obiekty handlowo-usługowe.

Prezes gorzowskiego PKS-u, Krzysztof Częstochowski powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że teren już kupił deweloper. Może się więc spodziewać, ze jeszcze w 2023 roku ciężki sprzęt wjedzie na teren obecnego dworca PKS.

Gdzie zatrzymywać się będą autobusy?

Tuż obok dworca PKS prowadzona jest inna inwestycja. Miasto, które zrezygnowało ze względów finansowych i organizacyjnych z budowy planowanego centrum przesiadkowego, wzdłuż ulicy Jancarza wybuduje zatoki parkingowe dla 6 autobusów. W ramach tej inwestycji przebudowana ma być ulica Dworcowa. Spod dworca PKP zniknie pętla tramwajowa, która zostanie zastąpiona tzw. krańcówką.

Sonda
Czy lubisz podróże?