Otwarcie Areny Gorzów przez władze miasta

i

Autor: Łukasz Kulczyński / Urząd Miasta Gorzowa

Ranking Forbesa

Trzech gorzowian w "10" najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie

2024-02-22 14:31

Magazyn „Forbes” wraz z firmą Pentagon Research przygotował i opublikował ranking „50 najbardziej wpływowych ludzi w polskim sporcie 2023”. W tym zaszczytnym gronie znalazło się aż trzech ludzi urodzonych lub mocno związanych z Gorzowem! O kim mowa?

W lutowym zestawieniu magazynu "Forbes" znalazło się wiele znanych osobistości, a w czołowej dziesiątce widzimy aż trzy nazwiska związane z naszym miastem.

To Bartosz Zmarzlik (wychowanek Stali Gorzów), Sebastian Świderski (prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej) rodowity gorzowianin oraz Wojciech Stępniewski (prezes Ekstraligi Żużlowej) i również rodowity gorzowianin. Zajęli odpowiednio: siódme, dziewiąte i dziesiąte miejsce.

Ranking został opracowany na podstawie analizy rozpoznawalności, reputacji i obecności medialnej osób związanych z polskim sportem, takich jak sportowcy, trenerzy, działacze, przedsiębiorcy czy menedżerowie. Analiza ta została przeprowadzona przez firmę Pentagon Research, a także uwzględniono ocenę panelu ekspertów. Eksperci oceniali kandydatów pod kątem trzech głównych kryteriów:

  • Organizacja i zarządzanie: w jakim stopniu dana osoba wpływa na organizację i zarządzanie klubami, wydarzeniami sportowymi, związkami czy innymi instytucjami sportowymi, jak również na szkolenie i prowadzenie drużyn oraz zawodników;
  • Finansowanie: jaki jest wpływ danej osoby na finansowanie polskiego sportu;
  • Propagowanie: w jaki sposób dana osoba wpływa na promowanie i utrzymywanie zainteresowania daną dyscypliną sportu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej.
Nowy prezes PZPS Sebastian Świderski: Grbić? Jestem za!