stanisław chomski

i

Autor: Speedway Ekstraliga

ŻUŻEL

Trener ebut.pl Stali Gorzów przed inauguracją PGE Ekstraligi w Toruniu. Co powiedział przed meczem?

2023-04-08 2:12

Ebut.pl Stal Gorzów w sobotę 8 kwietnia zainauguruję rozgrywki PGE Ekstraligi na torze w Toruniu w starciu z tamtejszym For Nature Solutions KS Apatorem Toruń. Gorzowianie przystąpią do tego spotkania w optymalnym zestawieniu. Początek spotkania o godz. 18:00. Co powiedział trener Stanisław Chomski przed inauguracją? Sprawdźcie!

Apator Toruń - Stal Gorzów. Co powiedział trener gości przed inaugurację PGE Ekstraligi?

Gorzowianie nie są faworytem tego spotkania, ale z wielkimi nadziejami jadą do Torunia, bo drużyna Apatora wcale nie jest taka mocna, jak każdy myślał jeszcze kilka tygodni temu. Klub ma problem z kilkoma zawodnikami.

- Duch sportu mówi o tym, żeby walczyć o zwycięstwo, a jak nie o to, to o jak najmniejszą porażkę. Wszystko zmienia się w trakcie realizacji założeń, które dyktuje rywal. Gospodarze myślą o zwycięstwie, a my jedziemy po to, żeby zrobić jak najlepszy rezultat, czyli też wygrany mecz. Jest dużo znaków zapytania. Sami widzieliśmy, jak wychodziły inne kluby w sparingach. Reżyserem była i jest pogoda. Zbieramy doświadczenia i oby ich suma okazała się pozytywna w sobotę - powiedział Stanisław Chomski, szkoleniowiec ebut.pl Stali Gorzów.

- Mamy trzech liderów. Dwa ogniwa, które są nowe w składzie. Może też tak nie do końca, bo Wiktor Jasiński już w zeszłym roku pokazywał się w składzie, ale tę rolę U24 będzie sprawował po raz pierwszy. Do tego Oskar Fajfer, który wchodzi w miejsce po Bartku Zmarzliku. Trzeba rozłożyć te siły, żeby w miarę zafunkcjonowało. Wynik zależy od całej drużyny. Odpowiedzialność musi być rozłożona na wszystkich. Ciężko myśleć, że ktoś kogoś będzie ciągnął w trakcie biegu, bo jednak oblicze drużyny jest trochę inne - podkreślił najlepszy trener PGE Ekstraligi w sezonie 2022.

Początek meczu For Nature Solutions Apator Toruń - ebut.pl Stal Gorzów w sobotę 8 kwietnia o godz. 18:00.

Sonda
Ile punktów zdobędzie ebut.pl Stal Gorzów w tym meczu?
Listen on Spreaker.