Tramwaj

i

Autor: Jan Wojtanowski / www.um.gorzow.pl

MZK

Tramwaje pojadą inaczej. Weekendowe zmiany w kursowaniu MZK w Gorzowie

2023-05-19 10:28

W związku robotami drogowymi i innymi, miejskimi wydarzeniami w najbliższą sobotę i w niedzielę (20 i 21.05) nastąpią zmiany w kursowaniu linii tramwajowych. Część kursów zostanie całkowicie zawieszona, a inne zmienią godziny odjazdów i przyjazdów. Sprawdźcie koniecznie, jak będzie działać MZK w Gorzowie w weekend.

Zmiany w kursowaniu tramwajów w sobotę (20.05)

W związku z pracami torowymi i sieciowymi w ciągu Al. 11 Listopada w sobotę w godzinach od 6:00 do 14:00 zawieszone zostaną kursy linii nr 1 i nr 2, natomiast linia nr 3 jeździć będzie co 10 minut.

Jak informują urzędnicy, na trasie Wieprzyce-PKP-Katedra uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T1.

Z kolei w godzinach od 11:00 do 11:20 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym i mogą wystąpić zakłócenia w kursowaniu pojazdów MZK. Wszystko w związku z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka w ramach których odbędzie się przemarsz uczestników ze Starego Rynku na Plac Grunwaldzki.

Komunikacja zastępcza w sobotę

Dla pasażerów MZK uruchomiona zostanie linia zastępcza T1. W kierunku katedry autobus będzie się zatrzymywał na następujących przystankach: Warzywna (Wieprzyce PKP- pętla autobusowa), Kostrzyńska (Zajezdnia Kostrzyńska, Tartaczna, Pl. Słoneczny), 11 Listopada (Os. Słoneczne, Olimpijska, Żelazna), Estkowskiego (Jancarza – tymczasowy przy AEK), gen. Sikorskiego (Dworcowa – na torowisku), Chrobrego (końcowy autobusowy Katedra przy Arsenale).

Natomiast w kierunku Wieprzyc obowiązywać będą przystanki: Chrobrego (początkowy Katedra), Wybickiego, Łokietka, Estkowskiego (AWF), gen. Sikorskiego (Jancarza - tymczasowy przy posesji nr 86), al. 11 Listopada (Żelazna, Olimpijska, Os. Słoneczne, Pl. Słoneczny), Kostrzyńska (Tartaczna, Zajezdnia Kostrzyńska, Warzywna (pętla autobusowa Wieprzyce PKP).

Jak będą jeździć tramwaje w niedzielę?

Niedzielne (21.05) zmiany w kursowaniu obowiązywać będą dopiero późnym wieczorem, w godzinach od 19:00 do 23:00. Ma to związek z organizacją koncertu na Starym Rynku. Wtedy zawieszone zostaną kursy linii nr 1 i nr 3, natomiast linia nr 3 jeździć będzie co 15 minut. Na trasie Walczaka Stilon – gen. Sikorskiego Dworcowa – Walczaka Stilon zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T1.

Komunikacja zastępcza w niedzielę

W kierunku Walczaka Stilon autobusy będą obsługiwały następujące przystanki: Sikorskiego (Dworcowa - torowisko), Chrobrego (Katedra), Jagiełły (Jagiełły), Warszawska (CEZiB), Podmiejska (Rondo Santockie), Pomorska (Rondo Solidarności, Pomorska, Park Kopernika), Walczaka (Stilon – końcowy).

Autobusy T1 w kierunku Dworcowa zatrzymają się na następujących przystankach: Walczaka (Stilon), Pomorska (Park Kopernika, Pomorska, Rondo Solidarności), Warszawska (Rondo Santockie, CEZiB, Pl. Staromiejski), Jagiełły (Jagiełły), Chrobrego, gen. Sikorskiego (Katedra – tramwajowy, Dworcowa – końcowy). Najdogodniejszym miejscem do przesiadki z linii tramwajowej na linię zastępczą i odwrotnie są przystanki Dworcowa.

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?