wypadek santok

i

Autor: KM PSP Gorzów

WYPADEK

Tragedia na torach pod Gorzowem. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

2023-04-13 11:48

W czwartek (13.03) rano na torach kolejowych między Czechowem a Santokiem doszło do tragicznego wypadku. Rozpędzony pociąg potrącił młodego mężczyznę, który mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu. Obecnie trasa kolejowa jest zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Tragedia na torach! Nie żyje mężczyzna potrącony przez pociąg

Do zdarzenia doszło po godzinie 9:00. To właśnie wtedy do służb ratowniczych dotarła informacja, że młody mężczyzna został potrącony przez pociąg osobowy Intercity.

Na miejsce natychmiast wysłano cztery zastępy straży pożarnej, policję, pogotowie oraz śmigłowiec LPR. Służby najpierw musiały wyciągnąć poszkodowanego spod pociągu. Mężczyzna nie wykazywał żadnych funkcji życiowych, dlatego niezwłocznie przystąpiono do reanimacji.

Mimo reanimacji mężczyzna zmarł

Niestety, po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Teraz na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratury ma ustalić przyczyny tragedii.

Na szczęście nie ucierpiał żaden z pasażerów podróżujących tym pociągiem. Sama trasa kolejowa w okolicach Czechowa jest całkowicie zamknięta, a utrudnienia mają potrwać jeszcze przynajmniej kilka godzin.

Sonda
Znasz zasady Pierwszej Pomocy?
Wypadek kursanta nauki jazdy