SZKOŁY

TOP 7 najlepsze technika w Gorzowie. Ranking Szkół Perspektywy 2024. Jakie są najlepsze szkoły techniczne?

2024-05-16 11:49

Już po raz 26. portal edukacyjny "Perspektywy" przygotował zestawienie najlepszych szkół średnich w Polsce, podając zarówno zestawienia lokalne jak i ogólnopolskie. W rankingu przeanalizowano licea oraz szkoły techniczne i branżowe. Które technika okazały się najlepsze w Gorzowie?

Ranking Szkół Średnich "Perspektywy" 2024. Które technika są najlepsze w Polsce?

Ranking "Perspektywy" to przygotowywane co roku zestawienie najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, który pomaga uczniom i opiekunom wybrać najlepsze liceum lub szkołę techniczną.

W tegorocznej, 26. edycji, analizie poddanych zostało 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu.

W ocenie szkół pod uwagę brane są m.in. sukcesy szkoły w olimpiadach oraz wyniki matur zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych.

Jeśli chodzi o technika to tym razem najlepszą szkołą w Polsce okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa. Na drugim miejscu uplasowało się Technikum Mechatroniczne nr 1 im. P. Drzewieckiego z Warszaw, a na trzecim Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. z Lublina . A jak to wygląda na poziomie lokalnym?

Najlepsze technika w województwie lubuskim

W województwie lubuskim ocenie poddanych zostało 37 szkół technicznych. Zwycięzcą lubuskiego Rankingu Techników "Perspektywy" okazało Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 "Budowlanka") z Zielonej Góry, które jednocześnie zajęło 8 miejsce w całej Polsce!

Na drugiej pozycji uplasowało się Technikum nr 3 (ZSE) z Żar (28. pozycja w ogólnopolskim rankingu), a na trzecim Technikum nr 2 (ZSEiS) (67. miejsce wśród polskich liceów).

TOP 8 najlepszych techników w Gorzowie

Sonda
Czy wybierając szkołę brałeś/aś pod uwagę wyniki rankingu Perspektywy?
Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Faworyt w Wasilkowie zaprasza