Kot

i

Autor: Canva Pro

KOTY

TOP 5 największych kotów domowych na świecie. Te koty to prawdziwe olbrzymy! Są większe nawet od psów

2023-12-14 15:10

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych. Ogromna ilość kocich ras sprawia, że możemy wybrać dla siebie idealnego towarzysza! Ale czy wiedziałeś, że niektóre z nich są tak duże, że rozmiarami mogą przewyższać psa? Zobacz, największe koty na świecie! To one pobiły rekordy wielkości i... wagi.

Największe koty na świecie

Największymi kotami na świecie są te żyjące na dziko, na wolności. Wśród nich prym wiedzie majestatyczny tygrys, który może mieć ponad 3 metry długości i osiągać wagę ponad 300 kilogramów.

Na drugim miejscu uplasował się "Król Dżungli", czyli lew. Lwy również, podobnie jak tygrysy, mogą osiągać około 3 metrów długości. Ich maksymalna waga jest jednak nieco mniejsza, ponieważ wynosi około 250 kilogramów.

Trzecie miejsce na podium wędruje do... sprytnego i zwinnego jaguara. Te osobniki mierzą do 2,7 metrów i ważą do 160 kilogramów.

To właśnie przedstawiciele tych gatunków są największymi kotami na świecie. I chociaż żadna z domowych ras nie może się z nimi równać to trzeba przyznać, że niektóre koty domowe również potrafią zaimponować rozmiarami!

TOP 5 największych ras kotów na świecie

Są takie rasy kotów domowych, które wielkością przewyższają nawet małe psy! To właśnie przedstawiciele tych ras pobili wszelkie rekordy kociej wielkości.

Quiz dla prawdziwych kociarzy! Jak dobrze znasz rasy kotów? Dopasuj według zdjęcia

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa kota?
Kot brytyjski
Egzotyczne zwierzęta w bydgoskiej SISU Arenie