Kot i dziecko

i

Autor: M.Pa

KOTY

TOP 5 najłagodniejszych ras kotów idealnych dla dzieci! Te kotki będą wspaniałymi towarzyszami zabaw

2024-04-13 15:24

Jeśli masz w domu dziecko i zastanawiasz się nad kupnem zwierzęcia to pamiętaj, że dorastanie z czworonogiem niesie dla maluchów bardzo wiele korzyści. Zanim jednak zdecydujesz się na psa czy kota dokładnie przeanalizuj poszczególne rasy, by mieć pewność, że zwierzę bez problemu dogada się z małym, ciekawskim szkrabem. Przedstawiamy pięć najlepszych ras kotów, które idealnie pasują do domu z dziećmi!

Zwierzęta domowe w rewelacyjny sposób wpływają na rozwój dziecka. Maluch może utworzyć z nimi wyjątkową więź, której nie stworzy z rodzicami czy rodzeństwem. Zwierzęta uczą empatii, cierpliwości i obowiązkowości, a do tego, z czysto medycznego punktu widzenia, pozwalają już od młodych lat uodparniać sie na różnego rodzaju alergeny pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu w przyszłości u dziecka występuje mniejsze ryzyko wystąpienia uczulenia np. na sierść.

Dlaczego warto mieć kota?

Kot, jak każde inne zwierzę to obowiązek, dlatego decyzja o jego kupnie bądź przygarnięciu powinna być dokładnie przemyślana. To nie zabawka, a żywa istota, o którą należy dbać.

Nie da się jednak ukryć, że koty są dużo mniej problematyczne niż np. psy. Nie wymagają bowiem codziennych spacerów, a swoje potrzeby załatwiają do kuwety. Potrzebują też nieco mniej atencji i często chodzą swoimi ścieżkami. To oczywiście nie znaczy, że stają się w domu niewidzialne, bo uwielbiają przytulanie, mizianie i odpoczywanie na kolanach swoich właścicieli - oczywiście na swoich zasadach, jak to koty!

Jeśli chodzi o ich kontakty z dziećmi to niestety nie każdy kot nadaje się do domu, w którym są maluchy. Koty to indywidualiści, którzy często boją się niekontrolowanych ruchów dzieci czy hałasu, który wywołują. Ciekawski maluch może zbyt mocno przycisnąć lub pociągnąć zwierzę, a to może się źle skończyć zarówno dla kota, jak i dla dziecka. 

Są jednak takie rasy kotów, które charakteryzują się wyjątkowym spokojem i cierpliwością. I to właśnie te rasy będą idealne do domu z dziećmi!

TOP 5 najłagodniejszych ras kotów - idealnych dla dzieci

Policjant uratowal kota na "wiślance"