ZWIERZĘTA

TOP 5 najinteligentniejszych zwierząt na świecie. To one są najmądrzejsze! Możesz być zaskoczony

2024-01-30 14:05

Niewątpliwie to ludzie są jednymi z najbardziej inteligentnych stworzeń na Ziemi. Wszystko za sprawą skomplikowanej budowy mózgu, który składa się z miliardów komórek nerwowych i wciąż niezbadanych połączeń. Jednak również w świecie zwierząt możemy spotkać niezwykle inteligentne gatunki, które wykazują zachowania podobne do ludzkich. Sprawdź, które zwierzęta są najmądrzejsze na świecie!

Zwierzęta to fascynujące istoty. Ogromne zróżnicowanie gatunków sprawia, że planeta Ziemia jest jak dotąd najbardziej niezwykłym, zbadanym obiektem w kosmosie.

Tajemnice przyrody. Ile jest gatunków zwierząt na świecie?

Szacuje się, że na Ziemi może występować od 10 do około 20 milionów gatunków zwierząt, z czego do tej pory opisano i określono zaledwie około 2 milionów. Zwierzęta są więc  najliczniejszą i najbardziej zróżnicowaną grupą organizmów na Ziemi.

Można je podzielić na dwie grupy: kręgowce i bezkręgowce. Te zaliczane do grupy kręgowców dzielą się jeszcze na sześć gromad:

  • bezżuchwowce,
  • ryby,
  • płazy,
  • gady,
  • ptaki
  • ssaki.

Każdy gatunek posiada swoje odrębne cechy. Niektóre zwierzęta zachwycają kolorami, inne niezwykłym głosem, część z nich potrafi osiągnąć zawrotne prędkości, a jeszcze inne są mistrzami polowań. Niektórym przypisuje się nawet właściwości... lecznicze.

Zwierzęta różnią się między sobą nie tylko wyglądem i zachowaniem, ale także... inteligencją! Sprawdź, które żyjące na Ziemi zwierzęta są najinteligentniejsze!

TOP 5 najmądrzejszych zwierząt świata

Czy rozpoznasz rasy kotów? Quiz dla prawdziwych kociarzy

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa?
Kot
Egzotyczne zwierzęta w bydgoskiej SISU Arenie