Gorzów szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala Tomograf pomoże w walce z koronawirusem.

Tomograf za 3 miliony złotych trafił do szpitala w Gorzowie! [GALERIA]

2020-05-18 20:13

Sprzęt kupiono dzięki pieniądzom przekazanym przez właściciela sieci sklepów spożywczych. Pomoże pacjentom jednoimiennego szpital zakaźnego przy ulicy Walczaka. To właśnie tam trafiają wszystkie osoby, które mają lub mogą mieć koronawirusa.

To nowoczesny tomograf kontenerowy a to oznacza, ze można go postawić w dowolnym miejscu. Kontener to tak naprawdę nowoczesny gabinet diagnostyczny z wieloma udogodnieniami dla pacjentów.
Postawiono go już przy szpitalu zakaźnym. Bez narażania innych pacjentów będą mogły z niego korzystać osoby, które mogą być zarażone patogenem.

Tomografia komputerowa jest jedną z głównych i bardzo szybkich metod diagnozowania chorych z COVID-19 - ewentualne zmiany w płucach są doskonale widoczne. Skan tomograficzny klatki piersiowej pozwala więc na szybką i precyzyjną diagnozę, jak również na efektywne monitorowanie stanu pacjenta.

– W naszym szpitalu średnio każdej doby wykonujemy około 100 badań tomografii komputerowej. Tomograf otrzymany od sieci handlowej Żabka pozwoli nam zwiększyć tę liczbę do około 150 badań, czyli aż o 50%. Do tej pory nasz Jednoimienny Szpital Zakaźny nie miał tomografu, więc pacjentów, którzy wymagali diagnostyki tego typu sprzętem, musieliśmy przewozić do głównego budynku szpitala. – mówi Jerzy Ostrouch, prezes szpitala.

Sprzęt zakupiono dzięki pomocy właściciela sieci sklepów Żabka. Przekazał on pieniądze do ministerstwa, a je przeznaczono m.in. na zakup tomografu dla Gorzowa.

– To sprzęt najwyższej klasy, który w trakcie pandemii wspomoże diagnostykę płuc pacjentów z COVID-19, a po niej będzie służył także pacjentom z innymi dolegliwościami.– mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska.

Urządzenie, przekazane gorzowskiemu szpitalowi w darowiźnie, zostało już podłączone i lada moment będzie służyło pacjentom.

COŚ DOBREGO #21

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?