gorzów camp pretor 1

i

Autor: facebooku.com/kskpretor Młodzież czeka strzelanie do celu.

Edukacja

To będzie wyzwanie! Uczniowie klas mundurowych na Camp Pretor

2023-09-21 14:42

W Racławiu pod Gorzowem odbędzie się trzydniowy obóz w ramach konkursu Ministerstwa Obrony Narodowej "Przez sport do wojska". Udział w nim weźmie młodzież zrzeszona w organizacjach pro obronnych oraz uczniowie certyfikowanych klas mundurowych szkół średnich z dwóch regionów: Wielkopolski i Lubuskiego.

Od piątku [22.09] do niedzieli [24.09] młodych ludzi z Wielkopolski czeka sporo wyzwań. W pierwszym dniu szkolenia, po zakwaterowaniu, uczestnicy rozegrają mecz w paintball, a po nim zaplanowano ognisko integracyjne. W sobotę po porannej zaprawie odbędzie się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, sportów walki i samoobrony. Do tego zajęcia strzeleckie w teorii i w praktyce.

W niedzielę nie lada wyzwanie - sześciogodzinna pętla taktyczna o puchar Camp Pretor. Będzie to tor przeszkód czyli składanie i rozkładanie broni na czas, czołganie się, ładowanie magazynka, strzelanie z pistoletu na 25 metrów i z karabinka na 100 metrów.

gorzów camp pretor 2

i

Autor: facebook.com/kskpretor Uczniów czekają trzy dni ciekawych zajęć.

Kolejny Camp Pretor w Racławiu odbędzie się w następny weekend czyli od 29 września do 1 października. Wtedy szkolić się będzie młodzież z województwa lubuskiego. 

Wojna na Ukrainie. Komorowski radzi Zełenskiemu

Quiz. Jakie są twoje preferencje polityczne? Na kogo powinieneś oddać głos?

Pytanie 1 z 30
Wszystkie leki dla starszych osób powinny być refundowane, bez względu na to, ile będzie to kosztowało i ile my jako społeczeństwo będziemy musieli za to zapłacić w podatkach