Tłumy żegnają Pelego - legendę piłki nożnej

2023-01-03 15:13

Procesja z trumną Pelego przeszła ulicami Santosu. Całe miasto oddało hołd legendzie piłki nożnej. Pele spocznie na cmentarzu Memorial Necropole Ecumenica. Jest to najwyższy cmentarz świata. Jego ciało spocznie w rodzinnej krypcie, na 9. piętrze budynku

Żałoba w Brazylii trwała przez trzy dni, a później rozpoczęły się przygotowania do uroczystości pogrzebowych. W nocy z 1 na 2 stycznia media pokazywały, jak trumna z ciałem piłkarza opuszcza szpital i jedzie na stadion Vila Belmiro. Tam obyło się pożegnanie dla kibiców.

Na tym stadionie Pele strzelił kilkaset bramek, grał na nim przez 18 lat. Ostatni raz w 1974 roku. Trumnę z ciałem piłkarza umieszczono pod specjalnym namiotem ustawionym na środku boiska. Jak informują brazylijskie media, pierwsi fani czekali pod bramami stadionu przez 14 godzin, aby pożegnać gwiazdę.

Pele spocznie w krypcie, którą przygotował dla siebie już w 2003 roku. Znajduje się ona na 9. piętrze wieżowca, który jest jednocześnie najwyższym cmentarzem wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa. Pele wybrał to miejsce z jednego względu - widać z niego jego ukochany stadion.

Sonda
Czy Pele jest najlepszym piłkarzem w historii?