ROZRYWKA

Tłumy na premierze Monopoly Gorzów! Co znajduje się na planszy? Czy można jeszcze kupić grę?

2023-11-06 11:20

To było wyjątkowe wydarzenie! Tłumy gorzowian pojawiły się na premierze gry Monopoly Gorzów - planszówki, przedstawiającej ważne i charakterystyczne gorzowskie miejsca i obiekty. Gra wciąż jest dostępna, ale lepiej się pospieszyć, bo chętnych do jej kupienia nie brakuje. A my sprawdzilisym jakie pola znalazły się na planszy!

Monopoly to gra planszowa, z którą chyba każdy miał kiedyś do czynienia. Ale Monopoly Gorzów to coś zupełnie innego! Zasady są takie same, czyli poruszanie się po planszy pionkami po wcześniejszym rzucie kostką, kupowanie nieruchomości czy losowanie kart "Szansy". Wszystko po to, by zająć jak najwięcej pól, a tym samym zdobyć jak najwięcej pieniędzy! W grze Monopoly Gorzów wszystko to związane jest z Gorzowem i... trzeba przyznać, że robi wrażenie!

Monopoly Gorzów - co znajduje się na planszy?

Obiekty umieszczone na planszy do samej premiery pozostawały owiane tajemnicą. Wiadomo było jedynie co znajdzie się na najdroższym polu, bo o tym zdecydowali mieszkańcy w internetowym głosowaniu. Większość osób wybrała bulwary nadwarciańskie.

Teraz wiemy już jakie są pozostałe pola! Gra rozgrywa się na 30 polach. Oprócz bulwarów na planszy znalazły się m.in. : Kwadrat, ścieżka nad Kłodawką, Ryneczek przy Jerzego, mural Romane Dyvesa, miejskie parki, Kozacza Góra, Katedra, pomnik Edwarda Jancarza, Most Staromiejski, Dominanta, Teatr im. Juliusza Osterwy czy Spichlerz.

Kartami Szansy i Kasy Społecznej są motywy kasety stilonowskiej C-60 i C-90, a na banknotach znalazły się rysunki np. Gorzowskiego Nosorożca i Marii z wiadrami z Fontanny Pauckscha.

W grze można znaleźć historyczne ciekawostki: można będzie odziedziczyć spadek po Hermanie Pauckschu, znaleźć kości prehistorycznego nosorożca czy zrobić szarlotkę z renety landsberskiej. W naszej „planszówce” pojawiają się ważne w kalendarzu miasta wydarzenia i instytucje kultury; „Dobry Wieczór Gorzów”, Nocny Szlak Kulinarny” Gorzów Jazz Celebrations i kino 60 Krzeseł, a bułka z pieczarkami w grze mocno narozrabia - opowiada Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Gdzie można kupić Monopoly Gorzów?

Planszówka w pierwszym nakładzie wydana została jedynie w 4 tysiącach egzemplarzy. Jej premiera miała miejsce w sobotę (04.11) w Askanie w Gorzowie i wszyscy, którzy tego dnia pojawili się w galerii mogli nie tylko kupić, ale i wygrać planszówkę.

Chętnych do gry nie brakuje, dlatego zainteresowani nie powinni zwlekać z zakupem! Monopoly Gorzów można kupić m.in. w Empiku lub w kilku lokalnych księgarniach (m.in. w księgarni Daniel przy Chrobrego lub Twierdzy Gier przy Obotryckiej).

Cena waha się od 140 do 150 zł.

Sonda
Lubisz grę Monopoly?
Radio Eska na planszy Monopoly Katowice